choroba pfeiffera co to jest
Jak leczyć Choroba Pfeiffera? Leczenie schorzenie zakaźne. W Polsce bardziej jest znana pod nazwą.

Czy przydatne?

Co to jest Choroba Pfeiffera

Definicja z ang. Pfeiffer Disease, z niem. Pfeiffer-Krankheit.

Definicja Choroba Pfeiffera: Dolegliwość Pfeiffera to jest schorzenie zakaźne. W Polsce bardziej jest znana pod nazwą mononukleozy zakaźnej. Przeważnie dotyka ona dzieci i młodzież w wieku dojrzewania. Chorobą tą możemy zarazić raczej poprzez ślinę, dlatego poprzez wielu jest ona nazywana również chorobą pocałunków. Innym metodą przyjęcia wirusa Epsteina-Barr jest droga kropelkowa. Wylęganie jej nie trwa dłużej niż cztery do 7 dni. Atakuje raczej mechanizm limfoproliferacyjny, a precyzyjnie hamuje go.
Symptomy tego schorzenia są bardzo łatwe do zdiagnozowania. U chorych pojawia się bardzo wysoka gorączka, która może trwać nawet do dwóch tygodni. Przy okazji pacjenci uskarżają się na brak siły i na utratę apetytu. W czasie dolegliwości bardzo regularnie występuje również angina i zwiększone węzły chłonne. W cięższych sytuacjach może dojść do zwiększenia wątroby bądź śledziony. Osoby cierpiące na to schorzenie mogą mieć również obrzęki w rejonie powiek. W trakcie leczenia antybiotykami zauważono, iż u blisko dziewięćdziesięciu proc. chorych pojawiła się czerwona wysypka rozsiana po całym ciele.
Leczenie dolegliwości Pfeiffera jest dość skomplikowane, bo nie wynaleziono jeszcze leki, które bezpośrednio odpowiada za walkę z tym wirusem. Dlatego w tych sytuacjach stosuje się leczenie objawowe. Pacjentowi podaje się antybiotyki i leki przeciwgorączkowe. W trakcie rekonwalescencji należy użytkować rygorystyczną dietę opartą na dużej ilości witamin. Chory poprzez ten cały moment powinien wiele odpoczywać i praktycznie nie ruszać się z łóżka. Przy powikłaniach bezpośrednio związanymi z neurologią stosuje się również kortykosterydy. Niestety jeszcze żadna korporacja farmakologiczna nie wynalazła jeszcze skutecznej szczepionki na chorobę Pfeiffera

Jak leczymy Choroba Pfeiffera znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się C .