witamina co to jest
Definicja Witamina E co oznacza. Czym jest przeciwutleniaczem co znaczy iż usuwa wolne rodniki z.

Czy przydatne?

Definicja Witamina E

Definicja z ang. Vitamin E, z niem. Vitamin E.

Co to jest Witamina E: Wit. E jest w pierwszej kolejności przeciwutleniaczem co znaczy iż usuwa wolne rodniki z naszego organizmu.
Korzystne działanie przypisuje się jej również w wielu dolegliwościach takich jak: dolegliwości oczu, kurcze nóg, dolegliwość Parkinsona, niepłodność męska. Badania udowodniły iż w znaczny sposób chroni przed chorobami serca, nowotworami a również powiększa odporność - w szczególności u osób które przekroczyły 60 rok życia.
Przyjmowanie jej suplementów jest bezpieczne ( nawet spore dawki nie wywołują działań niepożądanych) i sugerowane gdyż naturalnymi źródłami witaminy E są raczej oleje roślinne, kiełki pszenicy i orzechy.
Niedobór witaminy E nie przejawia się drastycznymi symptomami, jednakże trwający kilka lat znaczący niedobór może doprowadzić do uszkodzenia rdzenia kręgowego i siatkówki oka. Na niedobory narażone są osoby chorujące na mukowiscydozę, chorobę Crohna, dolegliwości wątroby, używające leków obniżających stężenie cholesterolu i będące na rygorystycznej diecie nisko tłuszczowej i niskokalorycznej

Czym jest Witamina E znaczenie w Słownik medyczny W .