SKUTKI AIDS PRZYCZYNY.
Jak leczyć Aids. Leczenie Acquired Immunodeficiency Syndrome) skutkuje zgon coraz większej liczby.

Czy przydatne?

Co to jest Aids

Definicja z ang. Aids, z niem. AIDS.

Definicja Aids: Zespół nabytego niedoboru odporności (Acquired Immunodeficiency Syndrome) skutkuje zgon coraz większej liczby ludności, w szczególności w biednych państwach afrykańskich. Dróg którymi wirus HIV może się szerzyć jest bardzo wiele; to są pomiędzy innymi: kontakty z zarażoną krwią (relacja płciowy i oralny, używanie jednej igły albo niesterylnych narzędzi medycznych), błoną śluzową (wydzielina z pochwy, ejakulat), i poprzez drobne uszkodzenia skóry w kontakcie z nosicielem. Warto przy tym zaznaczyć, iż prezerwatywa jest jedyną efektywną sposobem antykoncepcji, która chroni nas także przed zarażeniem się AIDS.
Zaatakowany układ immunologiczny reaguje na wtargnięcie wirusa tworzeniem odpowiednich przeciwciał. Na przebieg dolegliwości składają się cztery etapy. Pierwsze stadium dolegliwości charakteryzuje się występowaniem wysokiej gorączki, która może utrzymywać się nawet do dwóch tygodni; stratą łaknienia, ogólnym niedobrym samopoczuciem, obniżeniem aktywności fizycznej, ciągłym zmęczeniem i brakiem koncentracji, i znacznym powiększeniem węzłów chłonnych. Po pierwszym stadium następuje zanik wyżej wymienionych objawów. Taka bezobjawowość dolegliwości może trwać nawet do dziesięciu lat, we krwi osoby zakażonej możemy jednak stwierdzić obecność swoistych przeciwciał przeciw HIV. Trzecia etap objawia się wyraźnie widocznym obrzękiem i powiększeniem węzłów chłonnych. Następne stadium to ogólne mocne osłabienie, biegunka, bardzo spora strata masy ciała, i bardzo wysoka gorączka. Jako dalsze powikłania występują liczne nowotwory, np. mięsak Kaposiego, ziarnica złośliwa (NHL) czy chłoniak nieziarniczy (HD).
W dzisiejszych czasach tylko 60 do 70% pacjentów z pełnoobjawową postacią AIDS przeżywa kolejny rok. By wykryć obecność wirusa należy poddać się próbie serologicznej anty-HIV albo –ELISA. Jeśli nasz rezultat będzie nieujemny musimy wykonać test potwierdzający realizowany sposobem immunofluorescencji lub poddać się testowi RIPA (radioimmunoprecypitacji).
Na obecną chwilę nie odkryto żadnej sposoby wyleczenia dolegliwości. Badacze opracowali jednak specjalistyczne antybiotyki, które hamują namnażanie się wirusa, i nie pozwalają mu swobodnie wnikać do komórek. Stosuje się również terapię antyretrowirusową, która ma jednak wiele skutków ubocznych, takich jak anemia czy zapalenie wątroby. Jeśli jednak będzie przestrzegać się wszystkich zaleceń lekarzy, to prawie normalne funkcjonowanie z tą chorobą jest możliwe
Przyczyny Agranulocytoza:
Objawy posiada etymologię grecko- łacińską. Przedrostek „a” z grec. to zaprzeczenie- „nie”; granulum z łacińskiego oznacza „ziarno”, ostatni człon definicji – cytoza, ma rodowód grecki, znaczy, iż aids.
Przyczyny Atopowe Zapalenie Skóry:
Objawy się zaczerwienień i suchej i pękającej skóry w okolicach zgięć łokci i kolan, twarzy i szyi jest atopowe zapalenie skóry. Zmiany skórne mogą również obejmować całe ciało w razie obostrzenia objawów aids.
Przyczyny Astma Oskrzelowa:
Objawy odmiennie: dychawica oskrzelowa, asthma bronchiale) jest przewlekłą chorobą zapalną atakującą układ oddechowy, a konkretnie jego błony śluzowe. W trakcie ataku astmy dochodzi do nagłego skurczu aids.
Przyczyny Afta:
Objawy zapalenie j. ustnej charakteryzuje się z reguły pojawieniem bolących zmian zapalnych błon śluzowych j. ustnej, czasem również i zewnętrznych narządów płciowych. Są one niewielkich rozmiarów – aids.

Jak leczymy Aids znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się A .

  • Dodano:
  • Autor: