SKUTKI ANAFILAKSJA PRZYCZYNY.
Jak leczyć Anafilaksja. Leczenie życia człowieka chorobą, polegającą na posiadaniu nadwrażliwości.

Czy przydatne?

Co to jest Anafilaksja

Definicja z ang. Anaphylaxis, z niem. Anaphylaxie.

Definicja Anafilaksja: Anafilaksja jest nagła i groźną dla życia człowieka chorobą, polegającą na posiadaniu nadwrażliwości, która jest związana z uwalnianiem przekaźników zwanych mediatorami z bazofilów, komórek tucznych i komórek zapalnych. Zależnie od czynnika, który skutkuje powyższą reakcję, symptomy powiązane ściśle z anafilaksją występują po kilku minutach, lecz bywa również, iż dopiero po kilku godzinach. Przeważnie efekty anafilaksji osiągają własne apogeum po kilku-kilkudziesięciu minutach od zajścia reakcji, zdarza się jednak (bardzo rzadko), iż symptomy trwają kilka dni.
Kluczową oznaką wystąpienia reakcji anafilaktycznej są zaburzenia świadomości, przeważnie lęk i uczucie zagrożenia. Mogą przy tym zajść równocześnie w kilku narządach wewnętrznych i układach: dla układu pokarmowego symptomami są bóle brzucha, wymioty czy biegunka, układu oddechowego – wywołana obrzękiem j. ustnej niedrożność kanałów oddechowych połączona regularnie z kaszlem i katarem. Do innych oznak reakcji anafilaktycznej można zaliczyć omdlenia, rumień, świąd widoczne na skórze (nie zawsze), ból w klatce piersiowej czy łzawienie oczu. Do ok. pół godziny symptomy ulegają znacznemu nasileniu, z kolei w nie wszystkich sytuacjach występuje jeszcze druga etap reakcji, po kilku godzinach.
Przyczyn zajścia anafilaksji może być sporo, począwszy od pokarmów (z sporą zawartością białka, na przykład orzechy, ryby, mleko) albo zażywania leków (między innymi penicylina w połączeniu z białkami, a również inne antybiotyki), a skończywszy na czynnikach zewnętrznych, takich jak użądlenia owadów (między innymi pszczoły albo osy) czy uczulenie na produkty, wykonane z lateksu. Przede wszystkim po zaobserwowaniu reakcji anafilaktycznej należy starać się udrożnić drogi oddechowe przez odpowiednie ułożenie ciała pacjenta (w każdym momencie trzeba być przygotowanym na sztuczną intubację), a w dalszym ciągu zablokować działanie czynnika szkodliwego w każdy możliwy sposób
Przyczyny Athaeroma:
Objawy przypadłość, która dość regularnie występuje u ludzi. Bardziej popularna nazwa tej dolegliwości to cysta bądź bardziej pospolicie kaszak. Taka przypadłość przeważnie wywołane jest zmianami skórnymi anafilaksja.
Przyczyny Anorgazmia:
Objawy występujące częściej u kobiet niż u mężczyzn, które nie pozwala osiągnąć orgazmu. Nie pojawia się on pomimo występującego podniecenia. Anorgazmia dzieli się na pierwotną(jest wtedy gdy u kobiety anafilaksja.
Przyczyny Alergia:
Objawy słowami uczulenie albo także nadwrażliwość na dany alergen. To jest dolegliwość o patologicznym charakterze, która objawia się w formie immunologicznej reakcji organizmu. Nasz układ immunologiczny ma anafilaksja.
Przyczyny Astygmatyzm:
Objawy określany w medycynie także fachowym terminem niezborność oka, należy do ekipy najczęstszych wad narządu wzroku u człowieka. Jest ona wywołana niewłaściwą krzywizną rogówki, która w oku spełnia rolę anafilaksja.

Jak leczymy Anafilaksja znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się A .

  • Dodano:
  • Autor: