SKUTKI ANOREKSJA PRZYCZYNY.
Jak leczyć Anoreksja. Leczenie podłożu psychicznym. Jej przyczyn należy upatrywać w pierwszej.

Czy przydatne?

Co to jest Anoreksja

Definicja z ang. Anorexia, z niem. Magersucht.

Definicja Anoreksja: Anoreksja to niewątpliwe dolegliwość o podłożu psychicznym. Jej przyczyn należy upatrywać w pierwszej kolejności w rodzinie i w najbliższym środowisku chorego (w pracy, szkole). To schorzenie, które może być również rezultatem niepoprawnych stosunku interpersonalnych.
Osoba chora na anoreksję popada w bardzo poważne zaburzenia w odżywianiu. Może do nich dojść w konsekwencji zetknięcia się pacjenta z różnorodnymi patologiami rodzinnymi. Tak zwani „toksyczni rodzice” czy brak akceptacji poprzez środowisko może stać się bezpośrednią powodem zachorowania. To dziewczęta wiele częściej niż chłopcy zapadają na tego typu schorzenia.
Eksperci od takich chorób pokusili się zatem o ustalenie profilu psychologicznego dziewcząt szczególnie podatnych na zachorowanie. Przeważnie anorektyczką staje się córka perfekcjonistów- matki, która przedkłada zdanie środowiska powyżej potrzebę miłości u dziecka. Taka dziewczyna w swoim środowisku uchodzić może zarówno za ideał, jak i być zupełnie niezauważaną i pomijaną w ekipie.
Anoreksja rozpoczyna się zupełnie niewinnie. Każda dziewczyna pragnie być szczupła i odchudza się. Jednak anorektyczka ogranicza jedzenie aż do tego stopnia, iż na dzień przyjmuje raptem 300 kcal, w trakcie gdy organizm potrzebuje co najmniej 2000 kcal. Anorektyczkę można rozpoznać po tym, iż wszystko na jej talerzu jest skrupulatnie dzielone, odmierzane i układane.
Anoreksja prowadzi do bardzo poważnego w skutkach osłabienia organizmu. Ludzkie narządy nie są wówczas w stanie prawidłowo funkcjonować. Dojdzie na jego wskutek do pojawienia się anemii a z powodu- do poważnego osłabienia serca. Musimy pamiętać o tym, że anoreksja jest chorobą śmiertelną. Może dla chorego skończyć się śmiercią z wycieńczenia. A jeżeli nie- może dojść do ustania akcji serca, zawału serca a nawet samobójstwa.
Anoreksję należy leczyć. Pierwszą reakcją rodziny najczęściej jest narzucenie na chorą osobę przymusu jedzenia. Rodzina kontroluje chorą, co może prowadzić do innego poważnego schorzenia- bulimii. Anorektyczka przyjmuje pokarm, lecz po chwili go zwraca, wywołując wymioty, staje się zatem bulimiczką, co dla jej zdrowia jest równie niebezpieczne.
Musimy pamiętać o tym, że anoreksja jest chorobą mentalną. Leczenie nie może zatem ograniczać się tylko do zwykłego przymuszania do jedzenia. Nie może również bazować wyłącznie na podawaniu leków. Należy odizolować chorą osobę od toksycznego środowiska, co czasem znaczy także rodzinę, zmianę miejsca pracy czy szkoły. Później chorą należy nauczyć poprawnych sposobów odżywiania. Ta dolegliwość siedzi głęboko w psychice chorej. Zatem jedynie z odpowiednim podejściem i pomocą psychologiczną możliwe jest wyleczenie
Przyczyny Astygmatyzm:
Objawy określany w medycynie także fachowym terminem niezborność oka, należy do ekipy najczęstszych wad narządu wzroku u człowieka. Jest ona wywołana niewłaściwą krzywizną rogówki, która w oku spełnia rolę anoreksja.
Przyczyny Atopowe Zapalenie Skóry:
Objawy się zaczerwienień i suchej i pękającej skóry w okolicach zgięć łokci i kolan, twarzy i szyi jest atopowe zapalenie skóry. Zmiany skórne mogą również obejmować całe ciało w razie obostrzenia objawów anoreksja.
Przyczyny Astma Pyłkowa:
Objawy nazwy: pyłkowica, pollinosis) to sezonowe zapalenie błony śluzowej nosa i spojówek. Jest spowodowana poprzez alergię na pyłki roślin, które unoszą się w powietrzu w porze kwitnienia. Astma pyłkowa anoreksja.
Przyczyny Alergiczny Katar:
Objawy innymi słowami alergiczny nieżyt nosa albo zwyczajnie katar sienny. To typowo alergiczna reakcja naszego organizmu na pojawienie się alergenu, który podrażnia drogi oddechowe. Katar sienny to anoreksja.

Jak leczymy Anoreksja znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się A .

  • Dodano:
  • Autor: