SKUTKI ANORGAZMIA PRZYCZYNY.
Jak leczyć Anorgazmia. Leczenie u kobiet niż u mężczyzn, które nie pozwala osiągnąć orgazmu. Nie.

Czy przydatne?

Co to jest Anorgazmia

Definicja z ang. Anorgasmia, z niem. anorgasmia.

Definicja Anorgazmia: To jest zaburzenie występujące częściej u kobiet niż u mężczyzn, które nie pozwala osiągnąć orgazmu. Nie pojawia się on pomimo występującego podniecenia. Anorgazmia dzieli się na pierwotną(jest wtedy gdy u kobiety nigdy nie występował orgazm), wtórną(gdy w przeszłości występował orgazm) i na sytuacyjną(pojawia się tylko w ustalonych momentach). Regularnie może mieć podłoże nerwicowe, jeśli na przykład kobieta była molestowana seksualnie w dzieciństwie. U mężczyzn występuje rzadko i może mieć związek z impotencją.
Diagnostyka jest bardzo skomplikowana gdyż mogą być różne powody jej występowania. Mogą to być powody somatyczne, które wynikają z innych chorób, impulsy psychogenne albo kulturowe. Po konsultacji z lekarzem internistą należy udać się do ginekologa i seksuologa, którzy wykonają konieczne badania.
W nie wszystkich sytuacjach niezbędne jest również badanie endokrynologiczne lub neurologiczne. Bardzo regularnie wystarczy leczenie u seksuologa, który pomoże partnerom porozumieć się w tej sprawie.
Kobiety regularnie wstydzą się, iż nie mają orgazmu i nawet nie chcą się leczyć gdyż myślą, iż są poprzez to gorsze od innych kobiet. Jeśli kobieta była wychowywana w konserwatywnym domu gdzie seks był tematem tabu może mieć problem by kompletnie otworzyć się przed partnerem. Jeśli nie wystarczy leczenie psychologiczne wtedy ginekolog dobiera w pojedynkę i próbuje leczenia farmakologicznego.
To dolegliwość bezobjawowa dlatego trudno wykryć ją we inicjalnym stadium i dopiero w trakcie relacji seksualnego kobieta może poczuć dyskomfort. Istotne aby po diagnozie kobieta nie została sama tylko powinna mieć wsparcie u partnera i najbliższych. Możliwe jest wyzdrowienie i przywrócenie kobiecie możliwości przeżywania orgazmu
Przyczyny Anafilaksja:
Objawy nagła i groźną dla życia człowieka chorobą, polegającą na posiadaniu nadwrażliwości, która jest związana z uwalnianiem przekaźników zwanych mediatorami z bazofilów, komórek tucznych i komórek anorgazmia.
Przyczyny Artroza:
Objawy różne ustalenia w terminologii medycznej. To jest generatywne zapalenie stawów. Dolegliwość dotyczy zarówno stawów jak i mięśni okalających stawy. Dolegliwość może atakować rożne układy stawowe anorgazmia.
Przyczyny Athaeroma:
Objawy przypadłość, która dość regularnie występuje u ludzi. Bardziej popularna nazwa tej dolegliwości to cysta bądź bardziej pospolicie kaszak. Taka przypadłość przeważnie wywołane jest zmianami skórnymi anorgazmia.
Przyczyny Agranulocytoza:
Objawy posiada etymologię grecko- łacińską. Przedrostek „a” z grec. to zaprzeczenie- „nie”; granulum z łacińskiego oznacza „ziarno”, ostatni człon definicji – cytoza, ma rodowód grecki, znaczy, iż anorgazmia.

Jak leczymy Anorgazmia znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się A .

  • Dodano:
  • Autor: