SKUTKI ASTYGMATYZM PRZYCZYNY.
Jak leczyć Astygmatyzm. Leczenie także fachowym terminem niezborność oka, należy do ekipy.

Czy przydatne?

Co to jest Astygmatyzm

Definicja z ang. Astigmatism, z niem. Astigmatismus.

Definicja Astygmatyzm: Astygmatyzm, określany w medycynie także fachowym terminem niezborność oka, należy do ekipy najczęstszych wad narządu wzroku u człowieka. Jest ona wywołana niewłaściwą krzywizną rogówki, która w oku spełnia rolę soczewki skupiającej światło. Rogówka, będąca przednią częścią narządu wzroku, powinna posiadać równomiernie wypukłe kształty odciętej ścianki kuli. W razie osób z astygmatyzmem forma ta jest zniekształcona i przypomina odciętą ściankę jaja, co skutkuje, iż obydwie osie rogówki różnią się od siebie. Skutkuje to zniekształcenie albo zamazywanie widzianego obrazu, w dodatku w różnych osiach (pionowej, poziomej czy skośnej).
Astygmatyzm może przyjmować różne formy, które można podzielić na regularne i nieregularne. Ten drugi rodzaj jest ściśle związany ze zmianami zwyrodnieniowymi albo rozrostowymi rogówki (obrzęki czy guzy), urazami mechanicznymi i towarzyszącymi im bliznami pourazowymi i pozapalnymi. Astygmatyzm regularny cechuje się tym, iż rogówka jest spłaszczona a oko posiada dwie ogniskowe. O ile regularne wady można korygować dzięki okularów, o tyle w razie nieregularnych zniekształceń najwspanialszym wyjściem jest wykorzystywanie szczególnych soczewek kontaktowych.
Wady takiej nie są w stanie wyrównać zwyczajne soczewki sferyczne na skutek ich kształtu, który nie będzie mógł dopasować się do nienaturalnej formy rogówki. Stąd także astygmatyzm niweluje się specjalnie skonstruowanymi soczewkami, posiadającymi różne moce w dwóch osiach (nazywane są one cylindrycznymi). To jest wada przeważnie objawiająca się w wieku dziecięcym, jednak może być wrodzona i może również występować wskutek przebytych chorób, zwyrodnień albo uszkodzeń mechanicznych oka.
W wielu sytuacjach astygmatyzm, który nie jest korygowany i leczony, może prowadzić do poważniejszych chorób narządu wzroku. W wieku dziecięcym wada ta występuje regularnie wspólnie z tak zwany nadwzrocznością oka, powodując powstawanie zeza akomodacyjnego. Może to prowadzić do poważniejszych schorzeń, na przykład przy sporych wadach wzroku amblyopię, a więc niedowidzenie. Ma ono własne źródło w świadomości, która wybiera niewłaściwy obraz, przesyłany do mózgu. Astygmatyzm z wiekiem staje się coraz bardziej dokuczliwy, powodując pogłębianie się wady wzroku i dodatkowe niemiłe choroby, jak bóle głowy czy pieczenie oczu. Brak podjęcia odpowiednich środków (soczewki, laseroterapia) przeciwko tej wadzie wzroku prowadzi w kontekście w późniejszym okresie do zaćmy, a nawet straty wzroku
Przyczyny Anoreksja:
Objawy niewątpliwe dolegliwość o podłożu psychicznym. Jej przyczyn należy upatrywać w pierwszej kolejności w rodzinie i w najbliższym środowisku chorego (w pracy, szkole). To schorzenie, które może być astygmatyzm.
Przyczyny Anemia:
Objawy którą odmiennie zwą niedokrwistością. To niepozorne schorzenie charakteryzuje się niską zawartością hemoglobiny i erytrocytów we krwi. Zawartość ta jest o sporo niższa niż powinny wskazywać normy astygmatyzm.
Przyczyny Anorgazmia:
Objawy występujące częściej u kobiet niż u mężczyzn, które nie pozwala osiągnąć orgazmu. Nie pojawia się on pomimo występującego podniecenia. Anorgazmia dzieli się na pierwotną(jest wtedy gdy u kobiety astygmatyzm.
Przyczyny Alkoholizm:
Objawy jedna z przeważnie spotykanych chorób, która rozpowszechniła się na cały świat. To jest nic innego jak uzależnienie się od alkoholu. Ta przypadłość w największym stopniu dopada mężczyzn w różnym astygmatyzm.

Jak leczymy Astygmatyzm znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się A .

  • Dodano:
  • Autor: