SKUTKI DYSFAGIA PRZYCZYNY.
Jak leczyć Dysfagia. Leczenie przechodzenia pokarmu na drodze j. ustna- przełyk- żołądek.

Czy przydatne?

Co to jest Dysfagia

Definicja z ang. Dysphagia, z niem. Dysphagie.

Definicja Dysfagia: Dysfagia to innymi słowami utrudnienie przechodzenia pokarmu na drodze j. ustna- przełyk- żołądek. Zasadniczo możemy wyróżnić dwa typy tego schorzenia. Możemy mieć do czynienia z dysfagią ustno- gardłową, która nazywana bywa również mianem dysfagii przedprzełykowej. Jej właściwością charakterystyczną to jest, że wszystkie trudności, które wiążą się z przełykaniem, powstają w konsekwencji zaburzeń w dziedzinie przechodzenia pokarmu do przełyku. Drugi rodzaj tego schorzenia nosi nazwę dysfagii przełykowej. Trudności w przełykaniu, które się wówczas pojawiają, mają bezpośredni związek z przechodzeniem kęsów pokarmu przez cały przełyk. Dysfagia to zaburzenie, które może mieć różne nasilenia. Zaburzenia przełykania mogą występować jako krztuszenie się w trakcie jedzenia. Lecz to nie jedyny objaw. Może również dochodzić do tego, iż przełykanie żadnych pokarmów staje się praktycznie niemożliwe.
Jeżeli chodzi o symptomy, to możemy tutaj wymienić w pierwszej kolejności krztuszenie się i kaszel. Oprócz tego mogą pojawić się symptomy takie jak łzawienie, odruchy o charakterze wymiotnym i tym podobne U chorego na dysfagię pojawiają się również choroby takie jak uczucie, że pokarm został zatrzymany w przełyku. Oprócz tego w czasie jedzenia pojawia się ból w trakcie przełykania.
Przyczyn tej dolegliwości może być faktycznie sporo. Może ona stać się rezultatem chorób takich jak udar mózgu czy guzy głowy czy szyi. Może również pojawić się jako symptom neuropatii obwodowych, a również dystrofii mięśniowej czy nowotworów. Czasami dysfagia wskazuje na stany zapalne j. ustnej i gardła albo także zaburzenia czynnościowe. Może również oznaczać zapadanie przełyku, jego uchyłki, stan zapalny i tym podobne
Leczenie i poprawna diagnostyka to w pierwszej kolejności RTG klatki piersiowej. Zasadniczo zaleca się również przeprowadzenie badania radiologicznego przełyku. Można wykonać także badania endoskopowe i manometrię. Natomiast leczenie farmakologiczne opiera się na leczeniu refleksu żołądkowo- przełykowego a również jego skutków. Chorym podawane są środki o działaniu zobojętniającym i wspomagającym perystaltykę przełyku. Czasami stosuje się również leczenie chirurgiczne. Jeżeli to jest możliwe, to przeprowadza się zabieg, który może efektywnie zapobiegać zachłystywaniu się. Chodzi tutaj nie tylko o przyjmowanie pokarmów, lecz również o ryzyko zakrztuszenia się śliną chorego.
Osoby chore na dysfagię muszą uważać na liczba przyjmowanych poprzez siebie pokarmów. Zasadniczo chorzy obawiają się zakrztuszenia i najczęściej przyjmują zbyt niewiele pokarmów. Zatem jednym ze skutków tej dolegliwości może być niedożywienie
Przyczyny Dur Brzuszny:
Objawy ostrą chorobą bakteryjną, zaraźliwą, ogólnoustrojową, spowodowaną poprzez pałeczkę duru brzusznego Salmonella typhi. Dodatkowo jest wrażliwa na działanie środków odkażających, a również promieni dysfagia co znaczy.
Przyczyny Dalekowzroczność:
Objawy innymi słowami nadwzroczność. To bardzo popularna wada wzroku, druga w okolicy krótkowzroczności. Dalekowzroczność pojawia się wówczas, gdy gałka oczna jest zbyt krótka w relacji do całej siły dysfagia krzyżówka.
Przyczyny Drżączka Poraźna:
Objawy jest dawne ustalenie dolegliwości Parkinsona. To jest zwyrodnieniowa dolegliwość układu nerwowego, samoistna i postępująca. Nazwa dolegliwości pochodzi od nazwiska lekarza, który w 1817 roku dysfagia co to jest.
Przyczyny Dławica Sercowa:
Objawy dolegliwość, która ustalana bywa różnymi nazwami. Do przeważnie użytkowanych należą w pierwszej kolejności: dusznica boląca, dławica piersiowa, dolegliwość wieńcowa albo także dolegliwość dysfagia słownik.

Jak leczymy Dysfagia znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się D .

  • Dodano:
  • Autor: