SKUTKI GORĄCZKA PRZYCZYNY.
Jak leczyć Gorączka. Leczenie więcej 36,6 oC. Jeżeli znajduje się na tym poziomie (albo zbliżonym.

Czy przydatne?

Co to jest Gorączka

Definicja z ang. Fever, z niem. Fieber.

Definicja Gorączka: Normalna ludzka temp. wynosi mniej więcej 36,6 oC. Jeżeli znajduje się na tym poziomie (albo zbliżonym do niego), z naszym organizmem wszystko jest w porządku. Jeżeli jednak pojawi się znaczące podwyższenie temp. naszego ciała- będziemy mówić o gorączce. Gorączka jest w tym przypadku stanem, który zaburza poprawne funkcjonowanie ludzkiego organizmu.
W razie podwyższonej temp. ciała mówimy o dwóch stanach: gorączce i stanie podgorączkowym. Jeżeli temp. ciała wzrosła ponad 37 oC, lecz nie przekroczyła jeszcze 38 oC- wówczas mamy do czynienia tylko ze stanem podgorączkowym, który jednak jest już dla nas sygnałem, że w naszym organizmie odbywa się coś niedobrego. Natomiast jeżeli przekroczy próg 38 oC- wówczas mówimy już o gorączce, którą koniecznie trzeba w jakiś sposób zbić (a więc zmniejszyć temperaturę).
Temperaturę można mierzyć na kilka znanych sposobów. Pomiaru dokonuje się oczywiście dzięki termometru. Wspomniana przedtem temp. 36,6 oC jest poprawną temperaturą ciała, jeżeli pomiaru dokonujemy pod pachą. Można dokonywać pomiaru również w jamie ustnej- wówczas powinna ona wynosić 36,9 oC. Z kolei u małych dzieci temperaturę mierzy się w uchu albo w odbycie- powinna ona wynosić wówczas 37,1 oC.
Gorączka nie jest schorzeniem, a bardziej symptomem. Pojawia się jako bezpośrednia odpowiedź ludzkiego organizmu na wtargnięcie wirusów, bakterii, alergenów czy innych czynników, które mogą u nas spowodować chorobę, a przed którymi organizm może się samoistnie bronić. Nie jest ona dla nas groźna, lecz z pewnością wpływa na niedobry stan samopoczucia i zmęczenie organizmu. W nie wszystkich sytuacjach (np. u bardzo małych dzieci) wysoka gorączka może powodować komplikacje w formie napadu drgawkowego. Dlatego także profilaktycznie zaleca się pokonywanie gorączki i obniżanie temp. ciała chorego
Przyczyny Gonartroza:
Objawy chorobą związaną ze stawami kolanowymi i biodrowymi. Jej źródłem jest w pierwszej kolejności radiologicznie stwierdzona dysfunkcja zwyrodnieniowa kolana czy biodra. Wystąpienie osteofitów to w gorączka.
Przyczyny Głuchota Starcza:
Objawy kiedyś zestarzeje. To nasze użytek, którego nie da się uniknąć. Przez wzgląd na tym faktem, stosunkowo upływu lat, będziemy narażeni na występowanie wielu chorób charakterystycznych dla określonego gorączka.
Przyczyny Gorączka Maltańska:
Objawy to dolegliwość, którą przeważnie ustala się mianem brucelozy. Funkcjonuje jeszcze kilka nazw tego schorzenia: dolegliwość Banga, gorączka kozia, gorączka Rio-grande, gorączka falująca, gorączka gorączka.
Przyczyny Gruczolistość:
Objawy nazwa to endometrioza) to jest dolegliwość dotykająca w zasadzie jedynie kobiety. U pań cierpiących na gruczolistość błona śluzowa macicy rozrasta się poza jamę macicy dając w skutku guzki i gorączka.

Jak leczymy Gorączka znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się G .

  • Dodano:
  • Autor: