SKUTKI HTERIA PRZYCZYNY.
Jak leczyć Histeria. Leczenie histerią, to poważne, trudne do zdiagnozowania zaburzenie emocjonalne.

Czy przydatne?

Co to jest Histeria

Definicja z ang. Hysteria, z niem. Hysterie.

Definicja Histeria: Nerwica histeryczna, kolokwialnie zwana histerią, to poważne, trudne do zdiagnozowania zaburzenie emocjonalne. Ciągle trwa dyskusja na temat przyczyn powstawania objawów histerii. W starożytności uważano, iż to jest dolegliwość dotykająca wyłącznie kobiety, a spowodowana jest tak zwaną „wędrującą macicą” uciskającą pozostałe organy wewnętrzne, takie jak serce czy wątroba. Współcześnie coraz częściej jako przyczynę przyjmuje występowanie tak zwanej osobowości histerycznej, która charakteryzuje się nadmiernym egocentryzmem, zmiennością nastrojów, uzależnieniem samopoczucia od osądów i recenzji innych osób i szeroko pojętej niestabilności emocjonalnej. Histeria może być wywołana również urazami psychicznymi, przeciążeniami układu nerwowego albo jego uszkodzeniem spowodowanym chorobą albo wypadkiem.
W trakcie ataków histerycznych mogą wystąpić symptomy charakterystyczne dla chorób somatycznych, aczkolwiek samej histerii do takich nie zaliczamy. Należą do nich niemożność wydobycia z siebie głosu, ślepota histeryczna, zaburzenia ruchu, trudności z utrzymaniem się na nogach w pozycji stojącej, uczucie „kulki” w gardle utrudniającej oddychanie czy mocny ból głowy. U kobiet występują również zaburzenia miesiączkowania.
Leczenie histerii jest nadzwyczajnie trudne. Decyzję o jego podjęciu zawsze powinien podjąć pacjent, gdyż tylko wtedy szansa na wyleczenie jest realna. Psychiatrzy i psychologowie w czasie sesji terapeutycznych usiłują przekonać pacjenta o możliwości kontrolowania własnych emocji. Rozmowy regularnie odbywają się w towarzystwie najbliższych, o ile nie przeszkadza to w szczerości i otwarciu się pacjenta. W nie wszystkich sytuacjach konieczne jest okresowe przyjmowanie leków uspokajających, a w leczeniu alternatywnym wykorzystuje się hipnozę
Przyczyny Halluksy:
Objawy również haluksami, są określeniem schorzenia, dotykającego częściej kobiet niż mężczyzn. Łacińska nazwa tej dolegliwości może być przetłumaczona dosłownie jako „koślawe paluchy” i jest w istocie histeria.
Przyczyny Hypermetropia:
Objawy nazwać również nadwzrocznością, a kolokwialnie znana jest jako dalekowzroczność. Hypermetropia to jest wada wzroku, która bazuje na tym, iż na siatkówce powstaje niewyraźny obraz obiektu, który histeria.
Przyczyny Hipochondria:
Objawy forma zaburzeń nerwowych. Jej dominującą właściwością jest przekonanie o istnieniu jednej, postępującej dolegliwości somatycznej. Hipochondria dosłownie znaczy: miejsce pod pseudożebrami chrzęstnymi histeria.
Przyczyny Hipotermia:
Objawy wychłodzenie, jest ustalana w medycynie jako znaczący spadek temp. ciała. Pierwszym jej symptomem są zawsze dreszcze, drżenie mięśni i uczucie marznięcia. Organizm poprzez to, iż traci ciepło w histeria.

Jak leczymy Histeria znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się H .

  • Dodano:
  • Autor: