SKUTKI KRETYNIZM PRZYCZYNY.
Jak leczyć Kretynizm. Leczenie ustalenie upośledzenia umysłowego powstającego w rezultacie.

Czy przydatne?

Co to jest Kretynizm

Definicja z ang. Cretinism, z niem. Kretinismus.

Definicja Kretynizm: Kretynizm - termin stosowany kiedyś na ustalenie upośledzenia umysłowego powstającego w rezultacie wrodzonego zaburzenia funkcjonowania tarczycy. Obecnie użytkowana nazwa to: wrodzony zespół niedoboru jodu. Braki jodu w momencie rozwoju płodu i na inicjalnym etapie dzieciństwa przekładają się na poważne zaburzenia rozwoju psychicznego i fizycznego jednostki. Również źle leczona nadczynność tarczycy prowadzi do rodzenia poprzez matki chorych dzieci.
Nasilenie objawów kretynizmu uzależnione jest w znacznym zakresie od stopnia niedoborów jodu wynikającego z uszkodzenia gruczołu tarczycy. Funkcjonowanie intelektualne osób cierpiących na kretynizm plasuje się znacząco poniżej normy. W wyglądzie osób dotkniętych chorobą widoczny jest bardzo niski przyrost, wręcz karłowatość i skłonności do nadwagi, mimo braku apetytu. Układ trawienny osób dotkniętych kretynizmem funkcjonuje niepoprawnie, częste są zaburzenia trawienia i zaparcia. Występują zmiany w wyglądzie włosów i paznokci. Jednostki dotknięte zaburzeniem są apatyczne, uskarżają się na brak energii. Mają również zahamowany popęd płciowy.
Kretynizmowi zapobiega się w pierwszej kolejności przez uzupełnianie niedoborów jodu w diecie osób, które mieszkają w miejscach, gdzie brakuje tego pierwiastka. W szczególności żywność spożywana poprzez kobiety w ciąży powinna zawierać jod. Niedobory jodu można uzupełniać przez używanie do solenia pokarmów soli jodowanej. Dolegliwość leczona jest dzięki podawania jodu i stosowania terapii hormonalnej, zarówno dzięki syntetycznych hormonów jak i preparatów z gruczołu tarczowego. Jednak jeżeli u jednostki występują zaburzenia charakterystyczne dla kretynizmu, to mają one charakter nieodwracalny, aczkolwiek inicjalne wykrycie dolegliwości daje szansę uzyskania pewnych wyników
Przyczyny Krwiak:
Objawy jest jako miejscowe nagromadzenie się krwi, która uchodzi w określone miejsce z uszkodzonych naczyń krwionośnych. Może dotyczyć różnych rodzajów tkanek. Każdy z nas niejednokrotnie miał krwiaka, w kretynizm.
Przyczyny Katar:
Objawy kolokwialna nazwa schorzenia jakim jest nieżyt nosa. To jest termin jakim zwykło się określać zespół objawów dotyczących zapalenia błony śluzowej nosa, albo także zapalenia zatok przynosowych. Pośród kretynizm.
Przyczyny Kolka Nerkowa:
Objawy układu moczowego szczególnie uciążliwe są schorzenia nerek, gdzie przeważnie dochodzi do powstawania kamieni nerkowych. Mogą one powodować występowanie kolki nerkowej, objawiającej się nagłymi i kretynizm.
Przyczyny Kłykciny Kończyste:
Objawy zwane również brodawkami płciowymi są chorobą o podłożu wirusowym. To jest dolegliwość weneryczna, którą skutkuje wirus HPV, a więc wirus brodawczaka ludzkiego. Mamy bardzo sporą liczbę tego typu kretynizm.

Jak leczymy Kretynizm znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się K .

  • Dodano:
  • Autor: