SKUTKI KRÓTKOWZROCZNOŚĆ PRZYCZYNY.
Jak leczyć Krótkowzroczność. Leczenie człowieka narażony jest na ciągłą eksploatację istnieje.

Czy przydatne?

Co to jest Krótkowzroczność

Definicja z ang. Myopia, z niem. Kurzsichtigkeit.

Definicja Krótkowzroczność: W dzisiejszych czasach, gdzie wzrok człowieka narażony jest na ciągłą eksploatację istnieje bardzo sporo przeróżnych wad wzroku. Jednak wadą, która występuje przeważnie jest krótkowzroczność. To jest wada refrakcyjna. Cierpi na nią 30% osób mieszkających w Europie i aż 60% Azjatów.
Z reguły pierwsze oznaki tej dolegliwości oka zaczynają pojawiać się w pierwszych 20 latach życia, przeważnie w czasach szkolnych. Wada ta bazuje na tym, iż tor optyczny oka niepoprawnie skupia promienie świetlne. Jest ona rezultatem zbyt sporych rozmiarów przednio-tylnych oka bądź zbyt sporą siłą, która łamie układ optyczny oka.
Można wyróżnić trzy typy krótkowzroczności:
• krótkowzroczność osiowa
• krótkowzroczność krzywiznowa
• krótkowzroczność refrakcyjna
Odznacza się także trzy stopnie krótkowzroczności:
• małą, w dziedzinie do –3dpt
• średnią, poniżej –6dpt
• wysoką, ponad –6dpt
Przeważnie zmienia się trzy fundamentalne powody krótkowzroczności. Może być ona rezultatem zbyt długiej osi gałki ocznej, a więc krótkowzroczność osiowa; zbyt dużej siły łamiącej układu optycznego oka, a więc krótkowzroczność refrakcyjna; zbyt wypukłej krzywizny poszczególnych przedmiotów układu optycznego, a więc krótkowzroczność krzywiznowa.
Powody te wywołują, iż promienie świetlne w oku krótkowzrocznym ogniskowane są poza siatkówką, w rezultacie czego w oku powstaje nieostry obraz.
Z kolei w zdrowym oku promienie świetlne są ogniskowane w dołku środkowym, najczulszym na światło miejscu siatkówki.
W oku krótkowidza obraz jest zamazany, a wrażenie wzrokowe jest niewyraźne. Krótkowidz, chcąc dobrze zobaczyć dany element musi przysunąć go bliżej oczu. Kiedy patrzy na elementy albo obiekty położone w dalszej odległości pomaga sobie mrużąc oczy, co minimalizuje rozproszenie obrazu na siatkówce.
Jeśli musimy wytężać wzrok by obejrzeć albo przeczytać coś w większej odległości, mamy problemy z widzeniem w nocy i zamazuje nam się obraz powinnyśmy zgłosić się do okulisty.
Krótkowzroczność jest chorobą dziedziczną. Jeśli nasi rodzice albo dziadkowie dotknięci byli tą dolegliwością możemy być raczej pewni, iż nas także to spotka. Przeważnie objawia się ona u dzieci w wieku od 8 do 12 lat.
W trakcie leczenia krótkowzroczności stosuje się następujące sposoby:
• Okulary
• Soczewki kontaktowe
• Chirurgię refrakcyjną
Przyczyny Konflikt Matczyno Płodowy:
Objawy płodowy jest odmiennie zwanym konfliktem serologicznym. Bazuje on na tym, iż ekipy krwi matki i nienarodzonego dziecka mogą stanowić zagrożenie dla następnego płodu, a w zasadzie chodzi tu o czynnik krótkowzroczność.
Przyczyny Kolka Niemowlęca:
Objawy niemowlęca to skurcze jelitowo- żołądkowe. To jest jedna z najgorszych prób jakiej poddawani są rodzice i dzieci we inicjalnym etapie wzajemnego poznawania się. Niemowlę płacze godzinami, nikt nie krótkowzroczność.
Przyczyny Kretynizm:
Objawy stosowany kiedyś na ustalenie upośledzenia umysłowego powstającego w rezultacie wrodzonego zaburzenia funkcjonowania tarczycy. Obecnie użytkowana nazwa to: wrodzony zespół niedoboru jodu. Braki jodu krótkowzroczność.
Przyczyny Kaszel:
Objawy specyficzna reakcja naszego organizmu na różnorodne impulsy. Zasadniczo to jest reakcja odruchowa- nie jest zatem ona zależna od naszej woli. Kaszel pojawia się wówczas, gdy dochodzi do podrażnienia krótkowzroczność.

Jak leczymy Krótkowzroczność znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się K .

  • Dodano:
  • Autor: