krwiak co to jest
Jak leczyć Krwiak? Leczenie nagromadzenie się krwi, która uchodzi w określone miejsce z.

Czy przydatne?

Co to jest Krwiak

Definicja z ang. Hematoma, z niem. Hämatom.

Definicja Krwiak: Krwiak definiowany jest jako miejscowe nagromadzenie się krwi, która uchodzi w określone miejsce z uszkodzonych naczyń krwionośnych. Może dotyczyć różnych rodzajów tkanek. Każdy z nas niejednokrotnie miał krwiaka, w formie „siniaków”, stłuczeń, mają one wtedy charakter nieszkodliwy. Stworzenie krwiaka powiązane jest z naciskiem jaki wynaczyniona krew wywiera na tkanki znajdujące się w obrębie uszkodzenia. Nasza skóra i krew na sposobność resorpcji związanej z procesami regeneracji i regularnie błyskawicznie radzi sobie z problemem. Jednak krwiaki mogą mieć tez charakter ściśle wewnętrzny, tym samym regularnie zagrażający naszemu życiu. Tutaj możemy wspomnieć o krwiaku podczaszkowym, tętniącym, śródczaszkowym.
Powody powstawania krwiaków mogą być różne, raczej mają one charakter mechaniczny związany z różnego rodzaju urazami, wypadkami, upadkami, które wywołują tego typu obrzęk. Krwiaki mogą być również efektem zaburzeń pracy organizmu u osób, które chorują na hemofilię. Krwiaki, które posiadają wewnętrzną lokalizację regularnie powiązane są z bardzo mocnym bólem, te usytuowane w okolicach ośrodkowego układu nerwowego wywołują bardzo mocne bóle głowy, połaczone również z stratą przytomności.
Stworzenie krwiaka, w szczególności tego widocznego, charakteryzuje się tym, iż jego przebieg w zależności ilości czasu, jaka upłynęła od jego stworzenia, można określić opierając się na barwy urazu. Początkowo to jest kolor fioletowy regularnie czarny, który etapowo przechodzi w kolor żółtawy. Zmiana barwy jest zależna od rozkładów hemoglobiny jakie mają miejsce w krwi. Jeśli krwiak ma charakter wewnętrzny wówczas jego postęp regularnie przebiega bezobjawowo, dopiero kiedy urasta do takich rozmiarów, które uciskają sąsiednie naczynia i tkanki, może dochodzić do choroby bólowych w zależności od tego, gdzie jest usytuowany. Najniebezpieczniejszy jest taki krwiak, który pęka, regularnie powodując natychmiastową zgon. Ośrodkowy układ nerwowy i jama brzuszna to w najwyższym stopniu niebezpieczne miejsca, gdzie może powstać krwiak. Leczenie popularnych siniaków jest niewiele popularne, gdyż błyskawicznie znikają, czasami stosuje się okłady z lodu czy maści, zmniejszające ból i powodujące szybkie gojenie się. Jeśli mają one charakter wewnętrzny, przeważnie poddawane są operacjom albo doktor oceniając należyte zdjęcia, jest w stanie stwierdzić

Jak leczymy Krwiak znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się K .