SKUTKI KRZYWICA PRZYCZYNY.
Jak leczyć Krzywica. Leczenie typową dla niemowląt między trzecim a dwudziestym czwartym miesiącem.

Czy przydatne?

Co to jest Krzywica

Definicja z ang. Rickets, z niem. Rachitis.

Definicja Krzywica: Krzywica jest jedną z chorób kości, typową dla niemowląt między trzecim a dwudziestym czwartym miesiącem życia. Jest ona wywołana niedoborem witaminy D3, występującym przy karmieniu w sposób sztuczny albo mieszany. Liczba w pokarmach witaminy D jest wtedy niewystarczająca dla niemowląt. Brak witaminy D3 skutkuje u niemowląt zaburzenia we wchłanianiu wapnia z jelit, spadek wapnia we krwi i zbyt spore ubytki związków fosforanu z moczem. Produkowany jest wtedy w organizmie tak zwany parathormon, pobierający wapń bezpośrednio z kości i powodując ich stopniowe odwapnianie. Ciężkie przypadki krzywicy są zazwyczaj spotykane u niemowląt, które rosną w szybkim tempie i otyłych.
Pierwszym symptomem krzywicy jest nadmierna miękkość potylicy czaszki, która ulega spłaszczeniu. Skutkuje to zwiększanie obwodu czaszki, a z powodu opóźnienie zarastania ciemienia i wyrzynania się zębów. Organizm reaguje na niedobory wapnia, powiększając wątrobę i śledzionę i zmniejszeniem obwodu klatki piersiowej. Mogą także wystąpić rozmaite deformacje ciała: koślawe kolana, garb krzywiczy. Symptomem, kojarzonym regularnie jako jeden z pierwszych symptomów krzywicy, jest występowanie potu na potylicy. Z chorobą tą wiązane są także takie symptomy, jak: zaparcia, drażliwość albo apatia, hipotonia mięśniowa i opóźnienie rozwoju ruchowego. Symptomy, które zostają na całe życie w razie nieleczonej krzywicy, uwzględniają z kolei wady budowy klatki piersiowej i kręgosłupa i płaskostopie. Aktualnie medycynie powiodło się wyeliminować te następstwa krzywicy wieku niemowlęcego. Mają na to wpływ między innymi badania laboratoryjne, jakie można przeprowadzać w każdym szpitalu, a które uwzględniają pomiar poziomu fosforu, wapnia i fosfatazy alkalicznej we krwi dziecka.
W celu wyrównania spadku witaminy D zaleca się karmienie piersią, a jeżeli nie jest możliwe, podaje się niemowlęciu witaminę D3 w dawkach równych pięciokrotnej dawce profilaktycznej albo poddaje wpływowi promieni nadfioletowych. Uchronić dziecko od krzywicy można także poddając je co najmniej poprzez minutę na dzień działaniu promieni słonecznych, odbitych na przykład od liści. Wystarczy przy tym napromieniowanie jedynie części ciała niemowlęcia, znajdujących się w okolicach głowy. Trzeba przy tym przestrzegać zaleceń lekarza, bo można łatwo doprowadzić po pewnym czasie do wystąpienia efektu nadwrażliwości na witaminę D3
Przyczyny Kamica Nerkowa:
Objawy bazuje na tym, iż w nerkach albo drogach moczowych powstają tak zwane kamienie, które powstają na skutek wytrącania się związków chemicznych, które stanowią poprawne albo patologiczne składniki moczu krzywica.
Przyczyny Krótkowzroczność:
Objawy czasach, gdzie wzrok człowieka narażony jest na ciągłą eksploatację istnieje bardzo sporo przeróżnych wad wzroku. Jednak wadą, która występuje przeważnie jest krótkowzroczność. To jest wada krzywica.
Przyczyny Kamica Szczawianowa:
Objawy szczawianowa? Otóż to jest dolegliwość polegająca na odkładaniu się kamieni szczawianowych w drogach moczowych. Nie stwierdzono, iż powodem są pokarmy zawierające szczawian, lecz zauważano, iż po ich krzywica.
Przyczyny Klatka Piersiowa:
Objawy bardzo istotna część anatomii człowieka. Znajduje się ona między jamą brzuszną a szyją- to jest zatem część tułowia. To właśnie klatka piersiowa jest swoistą „obudową” kostną, która chroni nasze krzywica.

Jak leczymy Krzywica znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się K .

  • Dodano:
  • Autor: