SKUTKI NERWICA HTERYCZNA PRZYCZYNY.
Jak leczyć Histeryczna Nerwica. Leczenie funkcjonowania psychicznego charakteryzujące się.

Czy przydatne?

Co to jest Histeryczna Nerwica

Definicja z ang. Hysterical Neurosis, z niem. hysterische Neurose.

Definicja Nerwica Histeryczna: Nerwica histeryczna to jest zaburzenie funkcjonowania psychicznego charakteryzujące się występowaniem objawów chorobowych bez istnienia powody natury fizycznej. Odpowiedzialne za symptomy nerwicowe są nierozwiązane konflikty, regularnie powstałe we inicjalnym dzieciństwie, które zostały wyparte ze świadomości i które próbuje rozwiązać nieświadomość dzięki objawów chorobowych. Należy dodać, iż osoba chora jest przekonana, iż źródło jej trudności jest fizyczne i w żadnym razie nie udaje objawów – ona rzeczywiście je odczuwa, niekiedy bardzo boleśnie i stara się znaleźć rozwiązanie medyczne.
Symptomy nerwicy histerycznej są bardzo różnorodne. Istotne to jest, iż symptomy somatyczne występują dłuższy czas, są różnorodne i nie można ich wyjaśnić żadnymi dysfunkcjami ani chorobami somatycznymi. Odczuwane symptomy mogą mieć charakter: żołądkowo-jelitowy (np. bóle brzucha, nudności, uczucie wzdęcia, luźne stolce), sercowo-naczyniowy (np. krótki oddech pojawiający się bez wystąpienia wysiłku, odczuwanie bólu w klatce piersiowej), moczowo-płciowy (np. częste oddawanie moczu, niemiłe odczucia ze strony narządów płciowych, obfite wydzieliny), skórny (plamy, zmiany skórne) albo bólowy (bóle w kończynach, drętwienia albo uczucie świądu). Doświadczanym objawom towarzyszy złe funkcjonowanie socjalne, z racji na fakt iż chory koncentruje się na odczuwanych dolegliwościach i nie wierzy specjalistom, którzy wykluczają medyczne podłoże choroby.
Nerwica histeryczna leczona jest dzięki psychoterapii, pomocna jest w szczególności leczenie psychodynamiczna, aczkolwiek użytkowana jest również leczenie poznawczo-behawioralna. Użytkowana jest również hipnoza, a czasami stan chorego wymaga dodatkowego podania środków uspokajających
Przyczyny Nieżyt Żołądka:
Objawy stanem zapalnym jego ścian. Może przebiegać w formie ostrej albo przewlekłej. Przewlekłe zapalenie żołądka stanowi ok. dziewięćdziesiąt proc. wszystkich nieżytów. Ostry nieżyt żołądka jest nerwica histeryczna.
Przyczyny Nudności:
Objawy symptom różnorodnych chorób jak i schorzenie samo w sobie. To bardzo niemiłe uczucie, które zlokalizowane jest mniej więcej w rejonie żołądka. Zazwyczaj nudności nie występują same, lecz towarzyszą nerwica histeryczna.
Przyczyny Nadciśnienie Tętnicze:
Objawy tętnicze to jedna z wielu chorób, które dotykają nasz układ krążenia. Jej właściwością charakterystyczną jest podwyższone ciśnienie tętnicze krwi. Jest sporo przyczyn i dróg, które prowadzą do nerwica histeryczna.
Przyczyny Nieżyt Nosa:
Objawy kolokwialnie zwany katarem, jest chorobą błony śluzowej nosa i ustnej i nosowej części gardła. Jest on chorobą przenoszoną w sposób wirusowy. Wskutek kombinacji wysięku zapalnego i zwiększonego nerwica histeryczna.

Jak leczymy Nerwica Histeryczna znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się N .

  • Dodano:
  • Autor: