SKUTKI NERWICA POURAZOWA PRZYCZYNY.
Jak leczyć Pourazowa Nerwica. Leczenie różnego rodzaju objawów natury emocjonalnej, fizjologicznej.

Czy przydatne?

Co to jest Pourazowa Nerwica

Definicja z ang. Post-Traumatic Neurosis, z niem. posttraumatische Neurose.

Definicja Nerwica Pourazowa: Nerwica pourazowa to w zasadzie szereg różnego rodzaju objawów natury emocjonalnej, fizjologicznej i behawioralnej. W tego typu schorzeniach nie możemy uogólniać, każdy sytuacja jest inny, indywidualny. Wszystko zależy od cech osobowości danej osoby, stopnia traumy jakiej doznała, odporności na stres i wielu jeszcze innym bardzo złożonym czynników. To co możemy jednak z całą pewnością powiedzieć o nerwicy pourazowej to jest, iż występuje ona w konsekwencji jakiś dramatycznych wydarzeń w życiu człowieka, ogromnego stresu i tym podobne
Symptomy nerwicy są różnorakie. Zacznijmy od tych natury emocjonalnej. Zazwyczaj chory zachowuje się bardzo ostrożnie w relacji do nowych sytuacji, towarzyszą mu lęki, regularnie przeżywa na nowo doznaną traumę, miewa koszmary nocne. Oprócz tego regularnie unika sytuacji, które mogłyby być źródłem podobnych, niemiłych doznań. Nerwicy tego typu oprócz tego regularnie towarzyszą problemy ze snem, zgodne bezsenność, koszmary nocne. Chory regularnie także traci apetyt, staje się apatyczny, nieobecny. Trudno mu powrócić do funkcjonowania sprzed doznanej traumy. Należy tu także wspomnieć, iż takiej nerwicy mogą współtowarzyszyć inne schorzenia i stany emocjonalne takie jak depresja, napady gniewu. Należy jeszcze wspomnieć o objawach natury somatycznej, czysto fizjologicznej. Regularnie to są bóle i zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, bóle żołądka i mięśni.
Leczenie nerwicy pourazowej nie jest proste. W pierwszej kolejności dlatego, iż bardzo regularnie chorzy traktują własne symptomy jako naturalne, zwarzywszy na fakt co przeżyli. Oczywiście każdy kto doznaje jakiejś traumy ma prawo do przeżywania bólu i strachu. To jest zupełnie naturalna reakcja, lecz u osób zdrowych ona mija. Z kolei u wielu osób przeradza się w nerwicę i towarzyszy długimi miesiącami a nawet latami
Przyczyny Nadczynność Przytarczyc:
Objawy przytarczyc to jest bardzo niemiła dolegliwość, która może doprowadzić do niezbyt pożądanego stanu. Dlatego wszyscy, u których istnieje podejrzenie tej dolegliwości powinny jak najszybciej nerwica pourazowa.
Przyczyny Neurastenia:
Objawy przeważnie występująca odmiana nerwicy. Nazwa ta nie jest zbyt regularnie stosowana, gdyż wciąż wymienia się nazewnictwo specjalistyczne w psychiatrii. Nazywana jest również nerwicą wegetatywną, od nerwica pourazowa.
Przyczyny Nowotwór:
Objawy dzisiejszych czasach są jednymi z najniebezpieczniejszych chorób całego świata. Co zrobić aby się przed nimi ustrzec? Powstawanie nowotworu to złożony mechanizm patologiczny, który bazuje na tym, iż nerwica pourazowa.
Przyczyny Niedoczynność Tarczycy:
Objawy tarczycy jest chorobą, która powodowana jest niedoborem hormonów tarczycy, czego następstwem jest spowolnienie mechanizmów metabolicznych. Dolegliwość ta dotyka od jednego do sześciu procentów ludzi nerwica pourazowa.

Jak leczymy Nerwica Pourazowa znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się N .

  • Dodano:
  • Autor: