SKUTKI NEURASTENIA PRZYCZYNY.
Jak leczyć Neurastenia. Leczenie występująca odmiana nerwicy. Nazwa ta nie jest zbyt regularnie.

Czy przydatne?

Co to jest Neurastenia

Definicja z ang. Neurasthenia, z niem. Neurasthenie.

Definicja Neurastenia: Neurastenia to jest przeważnie występująca odmiana nerwicy. Nazwa ta nie jest zbyt regularnie stosowana, gdyż wciąż wymienia się nazewnictwo specjalistyczne w psychiatrii. Nazywana jest również nerwicą wegetatywną, od niedawna jest uważana za największą plagę współczesnego, zabieganego, żyjącego w ciągłym stresie społeczeństwa.
Neurastenia jest chorobą wywołaną przewagą, która jest związana z nadmiernym wydzielaniem adrenaliny.
Występują trzy typy neurastenii:
• Neurastenia hiposteniczna: dominują w niej symptomy zmęczenia, obniżenia sprawności, niepokoju
• Neurastenia hipersteniczna: dominuje w niej rozdrażnienie, wybuchy złości, nadwrażliwość na różne bodźce
• Neurastenia asteniczna: szybkie męczenie się
Neurastenia jest chorobą, która może mieć sporo przyczyn. Powodami występowania tej dolegliwości mogą być różnego rodzaju stany napięcia wywołane koniecznością podejmowania szybkich decyzji, zmęczenie i wyczerpanie robotą zawodową, pięcie się po szczeblach kariery, wszelkiego rodzaju konflikty w rodzinie czy w pracy. Różne urazy także mogą być powodem stworzenia neurastenii. Przeważnie jednak do zachorowania przyczyniają się sytuacje stresowe, którym trzeba stawić czoło. Nowe wyzwania, które wymagają szybkiego działania. Konieczność podejmowania trudnych i odpowiedzialnych decyzji, ponoszenie ryzyka z tym powiązane.
Bezpośrednimi powodami neurastenii jest także nadmierne wytwarzanie amin katecholowych, a więc adrenaliny i noradrenaliny (hormony stresu), poprzez gruczoły nadnercza. Podnoszą one poziom cukru we krwi, a ten pobudza organizm i układ nerwowy. Jeśli ktoś podejrzewa u siebie wystąpienie neurastenii powinien zgłosić się do psychiatry.
Kluczowymi symptomami neurastenii są drażliwość, uczucie ciągłego niepokoju, niemożność skupienia uwagi, kołatanie serca, bóle głowy, bóle w rejonie serca, zaburzenia jelitowe, uczucie zmęczenia, raczej w godzinach przedpołudniowych. Do objawów tej dolegliwości zalicza się także obniżenie nastroju, zaburzenia pamięci, trudności seksualne, zaburzenia snu, brak możliwości odprężenia się.
W leczeniu neurastenii zwykle wystarcza odpoczynek albo zmiana trybu życia. Można również użytkować środki uspokajające, preparaty na bazie żeń - szenia, kofeina. Raczej rzadko na skutek tej dolegliwości rekomendowane jest leczenie szpitalne
Przyczyny Nerwica Depresyjna:
Objawy czasach coraz częściej rozpoznawana u ludzi jest nerwica depresyjna. Odbywa się tak głownie dlatego, iż ludzie coraz częściej nie wytrzymują ciągłej presji, która na wszystkich otacza. Ta bardzo neurastenia.
Przyczyny Nowotwory:
Objawy spora ekipa chorób, które bardzo regularnie zalicza się do chorób cywilizacyjnych. Przy udziale tej samej nazwy ustala się zarówno schorzenie o złośliwym jak i delikatnym charakterze. Nowotwory neurastenia.
Przyczyny Neurologia:
Objawy edukacją o ludzkim układzie nerwowym. To jest jeden z działów medycyny przeznaczony tylko i wyłącznie obwodowemu układowi nerwowemu i ośrodkowemu układowi nerwowemu. Edukacja ta dalszym ciągu neurastenia.
Przyczyny Nudności:
Objawy symptom różnorodnych chorób jak i schorzenie samo w sobie. To bardzo niemiłe uczucie, które zlokalizowane jest mniej więcej w rejonie żołądka. Zazwyczaj nudności nie występują same, lecz towarzyszą neurastenia.

Jak leczymy Neurastenia znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się N .

  • Dodano:
  • Autor: