SKUTKI NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY PRZYCZYNY.
Jak leczyć Tarczycy Niedoczynność. Leczenie która powodowana jest niedoborem hormonów tarczycy.

Czy przydatne?

Co to jest Tarczycy Niedoczynność

Definicja z ang. Hypothyroidism, z niem. Hypothyreose.

Definicja Niedoczynność Tarczycy: Niedoczynność tarczycy jest chorobą, która powodowana jest niedoborem hormonów tarczycy, czego następstwem jest spowolnienie mechanizmów metabolicznych. Dolegliwość ta dotyka od jednego do sześciu procentów ludzi do sześćdziesiątego roku życia. Częstotliwość zachorować wzrasta wspólnie z wiekiem. Dolegliwość aż pięć razy częściej dotyka kobiety niż mężczyzn.
Chorobę można podzielić na trzy kategorię, które rozróżniane są z racji na jej przyczynę. Kategorią pierwszą jest niedoczynność pierwotna. Wywołana jest ona uszkodzeniem gruczołu tarczowego. Powodować mogą to zapalenia tarczycy, nadmierna podaż jodu, czy także jego niedobór, totalne, lub subtotalne wycięcie tarczycy, niedoczynność polekowa, wrodzona niedoczynność tarczycy, defekty enzymatyczne syntezy hormonów tarczycy, czy także obwodowa oporność na hormony tarczycy.
Powodem może być także leczenie jodem promieniotwórczym, czy także radioterapia. Kategorią drugą jest niedoczynność wtórna. Skutkuje ją niedobór hormonu tyreotropowego, który wydzielany jest poprzez przysadkę. Dolegliwość ta rzadko występuje sama, bo zwykle jest elementem zespołu niedoczynności przysadki. Kategoria trzecia to niedoczynność trzeciorzędowa. Skutkuje ją niedostatek tyreoliberyny, którą wytwarzają komórki podwzgórza.
Symptomami niedoczynności tarczycy są: powiększenie masy ciała, proste marznięcie, uczucie zmęczenia, senność, trudności z koncentracją, stany depresyjne, zaburzenia pamięci, przewlekłe zaparcia, zimna i sucha skóra, która może także być blada, łamliwe włosy, przerzedzenie brwi, obrzęki podskórne, pogrubienie strun głosowych, co prowadzi do zmiany barwy głosu, nieregularne miesiączkowanie, zwiększona sylwetka serca.
W leczeniu podaje się L-tyroksyny, w dawce dobieranej w pojedynkę do pacjenta. Leczenie zwykle jest dożywotnie
Przyczyny Nadciśnienie Tętnicze:
Objawy tętnicze to jedna z wielu chorób, które dotykają nasz układ krążenia. Jej właściwością charakterystyczną jest podwyższone ciśnienie tętnicze krwi. Jest sporo przyczyn i dróg, które prowadzą do niedoczynność tarczycy.
Przyczyny Nieżyt Żołądka:
Objawy stanem zapalnym jego ścian. Może przebiegać w formie ostrej albo przewlekłej. Przewlekłe zapalenie żołądka stanowi ok. dziewięćdziesiąt proc. wszystkich nieżytów. Ostry nieżyt żołądka jest niedoczynność tarczycy.
Przyczyny Nerwica Wegetatywna:
Objawy to dolegliwość, gdzie zaburzenia funkcjonowania narządów wewnętrznych wynikają z uwarunkowań natury psychicznej. Nerwica wegetatywna objawia się w rozmaity sposób w zależności od układu, w obrębie niedoczynność tarczycy.
Przyczyny Nieżyt Nosa:
Objawy kolokwialnie zwany katarem, jest chorobą błony śluzowej nosa i ustnej i nosowej części gardła. Jest on chorobą przenoszoną w sposób wirusowy. Wskutek kombinacji wysięku zapalnego i zwiększonego niedoczynność tarczycy.

Jak leczymy Niedoczynność Tarczycy znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się N .

  • Dodano:
  • Autor: