SKUTKI NIEŻYT ŻOŁĄDKA PRZYCZYNY.
Jak leczyć Żołądka Nieżyt. Leczenie jego ścian. Może przebiegać w formie ostrej albo przewlekłej.

Czy przydatne?

Co to jest Żołądka Nieżyt

Definicja z ang. Gastritis, z niem. Gastritis.

Definicja Nieżyt Żołądka: Nieżyt żołądka jest stanem zapalnym jego ścian. Może przebiegać w formie ostrej albo przewlekłej. Przewlekłe zapalenie żołądka stanowi ok. dziewięćdziesiąt proc. wszystkich nieżytów.
Ostry nieżyt żołądka jest rezultatem podrażnień spowodowanych niedobrym odżywianiem się, nadużyciem alkoholu, zatrucia pokarmowego albo zatrucia kwasami, solami metali ciężkich i tym podobnych. Przewlekły nieżyt żołądka rozwija się zwykle u chorego dość bez pośpiechu. Jego przyczyną może być niepoprawna dieta czy palenie tytoniu. Przewlekły nieżyt może być spowodowany innymi schorzeniami takimi jak dolegliwość wrzodowa żołądka, rak żołądka, marskość wątroby, a również przewlekłe zapalenie wrostka robaczkowego. Może go także wywołać cukrzyca i gruźlica.
Ostry nieżyt żołądka objawia się zwykle gwałtownymi nudnościami i wymiotami. Chorzy maja poczucie gniecenia i rozpierania w dołku sercowym, któremu towarzyszy mocny ból. Ogólny stan pacjentów z ostrym nieżytem jest zwykle ciężki. W razie występowania przewlekłych zmian chorobowych, pacjenci narzekają na częste odbijanie i wzdęcia. Mają nudności, uczucie niesmaku, szybkiego nasycania się i występuje u nich brak łaknienia.
W razie występowania ostrego nieżytu żołądka wskazana jest głodówka. W nie wszystkich sytuacjach stosuje się leki przeczyszczające. Można użytkować również leki przeciwbólowe. W przewlekłym nieżycie żołądka ważną rolę dla stanu zdrowia pacjenta odgrywa wykorzystywanie odpowiedniej diety. Bazuje ona na częstym spożywaniu dobrze rozdrobnionych pokarmów. Podaje się także leki, które neutralizują nadmiar kwasu żołądkowego, a u chorych z niedokwaśnością leki pobudzające wydzielanie kwasu solnego. Przy ostrych bólach chory może zażywać leki przeciwbólowe i rozkurczowe
Przyczyny Neurologia:
Objawy edukacją o ludzkim układzie nerwowym. To jest jeden z działów medycyny przeznaczony tylko i wyłącznie obwodowemu układowi nerwowemu i ośrodkowemu układowi nerwowemu. Edukacja ta dalszym ciągu nieżyt żołądka.
Przyczyny Neurastenia:
Objawy przeważnie występująca odmiana nerwicy. Nazwa ta nie jest zbyt regularnie stosowana, gdyż wciąż wymienia się nazewnictwo specjalistyczne w psychiatrii. Nazywana jest również nerwicą wegetatywną, od nieżyt żołądka.
Przyczyny Neuropatia:
Objawy innymi słowami uszkodzenie nerwów obwodowych. To dolegliwość, która przeważnie spotykana jest jako schorzenie towarzyszące chorobie alkoholowej. Nie to jest jej jedyna powód. Neuropatia równie dobrze nieżyt żołądka.
Przyczyny Nerwica Neurasteniczna:
Objawy neurasteniczna znaczy nic innego jak tylko stan psychiczny i fizyczny spowodowany wyczerpaniem komórek nerwowych w rezultacie braku czynników odżywczych. Najczęstszymi symptomami tego rodzaju nerwicy nieżyt żołądka.

Jak leczymy Nieżyt Żołądka znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się N .

  • Dodano:
  • Autor: