SKUTKI ODRA PRZYCZYNY.
Jak leczyć Odra. Leczenie chorował na odrę. Chodząc do przedszkola czy szkoły nie sposób się tą.

Czy przydatne?

Co to jest Odra

Definicja z ang. Measles, z niem. Masern.

Definicja Odra: Nie każdy z nas będąc dzieckiem chorował na odrę. Chodząc do przedszkola czy szkoły nie sposób się tą chorobą nie zarazić od innego dziecka, bo do zarażenia dochodzi drogą kropelkową, a więc poprzez kaszel i kichanie. Tego niestety nie da się uniknąć. Będąc dzieckiem jesteśmy narażeni na wszelkiego rodzaju zarażenia.
Moment inkubacji trwa ok. dwóch tygodni a zakaźność chorego pojawia się na pięć dni przed wystąpieniem na ciele wysypki. Jest ona dosyć uciążliwa.
W typowym przebiegu odry można wyróżnić trzy okresy:
• Moment nieżytowy, który trwa od 3 do 4 dni
• Moment wysypkowy, trwający od 3 do 5 dni
• Moment zdrowienia.
W trakcie zachorowania na odrę występują dosyć charakterystyczne symptomy. Zależą one także od stadium zaawansowania, w jakim jest dolegliwość. W momencie nieżytowym pojawia się złe samopoczucie, brak apetytu, wysoka gorączka, nieżyt nosa i spojówek, światłowstręt, zaczerwienione oczy i łzawienie. Pojawia się także katar, ból gardła, regularnie suchy i męczący kaszel. Kaszel jest typowym symptomem odry, który trwa aż do czasu ustąpienia wysypki. Najczęściej twarz dziecka wygląda jakby długo płakało, jest opuchnięta. Mogą wystąpić dreszcze, pocenie się, senność bądź nadmierne pobudzenie, czasem drgawki. Z innych objawów, które są charakterystyczne dla odry warto wymienić zwiększenie węzłów chłonnych, szczególnie karkowych. Zwiększenie śledziony występuje u ok. 50% chorych. Kolejnym etapem dolegliwości jest pojawienie się wysypki gruboplamistej. To są bladoczerwone grudki, które występują najpierw za płatkami uszu, w dalszym ciągu na szyi i twarzy. Później przechodzi na tułów i kończyny. Grudki te z biegiem czasu stają się coraz liczniejsze i przybierają mocno czerwony kolor. W nie wszystkich sytuacjach pojawiają się wybroczyny a więc wysypka krwotoczna. Śluzówki j. ustnej stają się zaczerwienione. Po 4 do 5 dni od pojawienia się wysypki gorączka się cofa, ustępuje także ból gardła. Wysypka blednie. Dziecko bez pośpiechu wraca do zdrowia
Odrę leczymy przez zaszczepienie wirusem odry. Można także, kilka dni po zakażeniu wykorzystać ludzką gammaglobulinę w celu złagodzenia dolegliwości. Jeśli ktoś zachoruje na odrę staje się na nią odporny już na całe życie.
Niestety po odrze mogą wystąpić następujące powikłania: zapalenie płuc, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie ucha środkowego, zapalenie mózgu, zapalenie krtani
Przyczyny Oparzenia:
Objawy uszkodzenie tkanki skórnej albo tkanek głębszych powstające wskutek działania bardzo wysokiej temp. albo środków chemicznych. W rezultacie oparzeń dochodzi do tak zwanej denaturacji białka, obrzęku i odra.
Przyczyny Ostrogi Piętowe:
Objawy są narośle kostne na pięcie (na kości piętowej) w rejonie podeszwowej powstające w rezultacie przewlekłego stanu zapalnego w rozcięgnie piętowym albo w rezultacie urazu. Stan zapalny w rozcięgnie odra.
Przyczyny Otospongioza:
Objawy posiada także drugą nazwę, a jest nią otoskleroza. Symptomem tej dolegliwości jest odczuwalny szum w uszach, który pacjenci regularnie określają, jako cykanie świerszcza. Przy okazji skutkuje to odra.
Przyczyny Ospa Wietrzna:
Objawy także wiatrówka jest bardzo ostrą i groźną chorobą zakaźną, spowodowaną poprzez wirusy varicella – zoster. Ospa wietrzna jest chorobą bardzo zaraźliwą. Możliwe jej epidemie występują raczej zimą i odra.

Jak leczymy Odra znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się O .

  • Dodano:
  • Autor: