SKUTKI ODBYTNICY PRZYCZYNY.
Jak leczyć Odbytnicy Rak. Leczenie rakiem jelita grubego. To jest nowotwór, który rozwija się w.

Czy przydatne?

Co to jest Odbytnicy Rak

Definicja z ang. Rectal Cancer, z niem. Rektumkarzinom.

Definicja Rak Odbytnicy: Rak odbytnicy nazywany jest także rakiem jelita grubego. To jest nowotwór, który rozwija się w odbytnicy, wyrostku robaczkowym, czy także w okrężnicy. Na całym świecie pośrodku roku z tego właśnie powodu umiera ok. sześciuset pięćdziesięciu tys. osób. Najwięcej osób choruje na raka odbytnicy w Zachodniej Europie, a również Ameryce Północnej. Dolegliwość ta jest rzadko spotykana u osób poniżej czterdziestego roku życia, a przeważnie chorują na nią osoby, które mają już powyżej siedemdziesiąt lat.
Symptomami tej dolegliwości są: bóle brzucha, krwawienie jawne, krwawienie utajone, zmiana rytmu wypróżnień, chudnięcie, wyczuwalny guz, niedokrwistość, brak łaknienia, wzdęcie brzucha, niedrożność, a również gorączka. Duży wpływ na częstotliwość konkretnych objawów ma to, która połowa jelita grubego jest chora. Sposób leczenia jest oczywiście adekwatnie dobierany do stadium dolegliwości.
Użytkować można zabieg chirurgiczny, radioterapię, lub chirurgię wspólnie z chemioterapią. Radioterapia użytkowana jest, jako uzupełnienie leczenia. Użytkować można również leczenie systemowe, którego celem jest pomniejszenie szans na nawrót dolegliwości. W takim leczeniu stosuje się takie cytostatyki jak fluorouracyl, a również oksaliplatyna. To, jak długo może przeżyć pacjent po wyleczeniu zależy oczywiście od tego, jak bardzo zaawansowane było stadium dolegliwości. Średnio, pięć lat przeżywa ok. czterdziestu pięciu proc. pacjentów, lecz w Polsce liczba ta wynosi raptem dwadzieścia pięć proc.. Dość istotna w razie tej dolegliwości jest profilaktyka. Osoby, które będą często przyjmowały niesteroidowe leki przeciwzapalne, zmniejszają własne szanse na zachorowanie i zgon na skutek tej dolegliwości aż o czterdzieści, a niekiedy nawet pięćdziesiąt proc.. W profilaktyce wtórnej, istotne są w pierwszej kolejności testy na obecność w kale krwi utajonej
Przyczyny Rak Sutka:
Objawy kształtu sutka, jego owrzodzenie, zaczerwienienie przypominające skórkę pomarańczową, zwiększenie węzłów chłonnych pod pachą, cieknąca z sutka wydzielina albo krew a wreszcie wyczuwalny guz mogą rak odbytnicy.
Przyczyny Rumień Zakaźny:
Objawy jest dolegliwość wirusowa, która przeważnie dotyka dzieci w wieku od lat dwóch do dwunastu. Rumień zakaźny wywołuje należący do parwowiusów wirus B19. Do zakażeń dochodzi w pierwszej kolejności w rak odbytnicy.
Przyczyny Rak Sromu I Pochwy:
Objawy nowotwór złośliwy, którego obawia się sporo kobiet. Nie jest on co prawda tak regularnie spotykany jak rak piersi, lecz od czasu do czasu warto przeprowadzić użytkowane badania, by upewnić się, iż rak odbytnicy.
Przyczyny Rds:
Objawy zaburzenia oddychania, który występuje tylko i wyłącznie u noworodków. To jest bardzo poważna dolegliwość, bo układ oddechowy u takiego maleństwa nie jest jeszcze w pełni wytworzony. Przeważnie rak odbytnicy.

Jak leczymy Rak Odbytnicy znaczenie w słowniku medycyny Jak leczy się R .

  • Dodano:
  • Autor: