SKUTKI KRIOTERAPIA PRZYCZYNY.
Definicja Krioterapia co to znaczy? Słownik leczenia oparta na wykorzystaniu temperatur poniżej 0.

Czy przydatne?

Co to jest Krioterapia

Definicja z ang. Cryotherapy, z niem. Kryotherapie.

Czym jest Krioterapia: Krioterapia forma leczenia oparta na wykorzystaniu temperatur poniżej 0 stopni Celsjusza. Sposób ta znana jest od kilku tys. lat, aktualnie przeżywa swój renesans. Szczególnie sugerowana jest dla osób cierpiących na zapalenie i zwyrodnienie stawów i kręgosłupa, na łuszczycę, cukrzycę, osteoporozę, a również przy występowaniu oparzeń, depresji, nerwicy i przy leczeniu stanów pourazowych i pooperacyjnych narządu ruchu. Krioterapia ma działanie przeciwbólowe, przeważnie prowadzi do pomniejszenia albo całkowitego odstawienia leków przeciwbólowych. Ponadto krioterapia poprawia przemianę materii, wpływa na wyeliminowanie z organizmu szkodliwych produktów metabolizmu, przyśpiesza gojenie się ran, minimalizuje obrzęki stawów, a również poprawia koloryt i kondycję skóry. Ma także korzystny wpływ na przyrost odporności organizmu i eliminuje zmęczenie. Zabieg ten wykonuje się w wieloosobowych albo pojedynczych kabinach przy wykorzystaniu azotu albo syntetycznego ciekłego powietrza. Krioterapię należy wykonywać w serii poprzez kilkanaście dni, odstępy pomiędzy za-biegami należy etapowo skracać. Zabiegów krioterapii nie można użytkować u osób cierpiących na dolegliwości serca i układu krążenia, dolegliwości dróg oddechowych, nadciśnienie tętnicze, przy klaustrofobii i niedoczynności tarczycy, przy nowotworach, a również przy zaburzeniach troficznych i zmianach ropnych skóry. Aliasy: krioterapia
Objawy Korona Protetyczna:
Skutki stałe uzupełnienie zęba użytkowane w razie, gdy nie ma innej możliwości trwałej rekonstrukcji uszkodzonej części. Korona może być wykonana z różnych materiałów, między innymi z porcelany, czy metalu krioterapia.
Objawy Kwas Retinowy:
Skutki tretinoina, kwas trans-retinowy) – pochodna witaminy A; najpierw kwas retinowy użytkowany był miejscowo w formie leku do zwalczania trądziku, w latach późniejszych wprowadzono go również na szerszą krioterapia.
Objawy Kolagen:
Skutki białka zawierającego się w skórze właściwej i naskórku, łącząc się z elastyną tworzy elastyczne włókna odpowiedzialne za sprężystość skóry; posiada naturalną cecha nawilżania i efektywnie utrudnia krioterapia.
Objawy Kwas Hialuronowy:
Skutki Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w naskórku. Może on być bezpiecznie użytkowany bez konieczności wykonywania testów skóry. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy krioterapia.

Co to jest Krioterapia znaczenie w Słownik K .

  • Dodano:
  • Autor: