SKUTKI AKUPUNKTURA PRZYCZYNY.
Pojęcie Akupunktura co to znaczy. Czym jest nakłuwaniu szczególnymi igłami ustalonych punktów ciała.

Czy przydatne?

Co to jest Akupunktura

Definicja z ang. Acupuncture, z niem. Akupunktur.

Co znaczy Akupunktura: (chińska nazwa ? czen); sposób leczenia polegająca na nakłuwaniu szczególnymi igłami ustalonych punktów ciała człowieka. Pierwsze opisy tej sposoby leczenia znajdują się w starych księgach chińskich, pochodzących sprzed naszej ery. Wg filozofii i religii orientalnej zdrowie ludzkie, tak jak porządek we wszechświecie, bazuje na zachowaniu równowagi pomiędzy procesami pobudzenia (jang) i hamowania (in). Jeżeli dochodzi do zaburzenia tej równowagi, to występuje dolegliwość. Fundamentem akupunktury jest doprowadzenie organizmu do stanu równowagi poprzez rozpraszanie nadmiaru energii albo dodanie jej w razie niedoboru. Wg medycyny chińskiej w organizmach żywych krąży szczególnymi kanałami, biegnącymi wzdłuż ciała i nazywanymi południkami, energia życia. Każdy z południków zawiera pewną liczbę szczególnych punktów, których na skórze ciała jest 669. Punkty te łączą powierzchnię ciała z poszczególnymi narządami wewnętrznymi i drażnienie tych miejsc może mieć wpływ na przebieg dolegliwości
Przyczyny Abdukcja:
Powody ruch części ciała, w rezultacie którego oddala się ona od osi ciała albo, w razie kończyny, od osi kończyny (odwodzenie palców akupunktura.
Przyczyny Amencja:
Powody głębokiego za­burzenia świadomości z omamami, urojeniami, porozrywaniem wątku myślowego ze znacznym pobudzeniem ruchowym. Amencja występuje w przebiegu ciężkich infekcji, w za­truciach, zaburzeniach akupunktura.
Przyczyny Alfabet Braille'a:
Powody mechanizm pisma wypukłego dla niewidomych. Poszczególne litery złożone są z dwóch pionowych kolumn po trzy punkty. W a.B. przewidziano również odpowiednie znaki dla cyfr i znaków muzycz­nych akupunktura.
Przyczyny Angiografia:
Powody diagnostyczna, która bazuje na wprowadzeniu do układu tętniczego i żylnego i chłonnego odpowiednich środków cieniujących z następowym wykonaniem badania radiologicznego. Badanie to wykonuje się akupunktura.

Czym jest Akupunktura znaczenie w słowniku Definicje A .

  • Dodano:
  • Autor: