SKUTKI BLIŹNIĘTA SYJAMSKIE PRZYCZYNY.
Pojęcie Syjamskie Bliźnięta co to znaczy. Czym jest zrośniętych z sobą wieloma częściami ciała.

Czy przydatne?

Co to jest Syjamskie Bliźnięta

Definicja z ang. Siamese twins, z niem. siamesische Zwillinge.

Co znaczy Bliźnięta syjamskie: zroślaki, kolokwialna nazwa bliźniąt homozygotycznych zrośniętych z sobą wieloma częściami ciała, niekiedy mających jeden tułów i zdwojone nie wszystkie inne części ciała, na przykład głowy; powodem powstawania b. s. jest opóźniony i poprzez to niezupełny podział embrioblastu; nazwa pochodzi od braci urodzonych w 1811 roku w Syjamie, zrośniętych w rejonie barków, którzy przeżyli nierozdzieleni 63 lata
Przyczyny Bruceloza Człowieka:
Powody chorobotwórcze są Brucella melitensis, Brucella suis, Brucella abortus. Symptomy chorby u człowieka to: osłabienie, bóle mięśniowe, gorączka (typ falujący). Dodatkowo mogą wystąpić: bóle głowy, bóle bliźnięta syjamskie.
Przyczyny Bliźnięta:
Powody rozwijające się w rezultacie tej samej ciąży, z jednej albo dwóch komórek jajowych; termin użytkowany zazwyczaj odnosząc się do gatunków ssaków, u których regułą są ciąże pojedyncze, na przykład u bliźnięta syjamskie.
Przyczyny Babie Lato:
Powody pajęcze, które w pogodne dni jesienne unoszą się w powietrzu. Na tych cienkich nitkach pająki, które je uprzędły, przenoszą się na większe odległości osiągając przy tym niekiedy znaczący pułap bliźnięta syjamskie.
Przyczyny Błona:
Powody cienka warstwa ze sprężystego materiału o małej sztywności; 1) w układach biologicznych ? błona plazmatyczna; 2) płaska, cienka struktura anatomiczna łącząca kości i chrząstki albo oddzielająca bliźnięta syjamskie.

Czym jest Bliźnięta syjamskie znaczenie w słowniku Definicje B .

  • Dodano:
  • Autor: