SKUTKI CELIAKIA PRZYCZYNY.
Pojęcie Celiakia co to znaczy. Czym jest występująca raczej u niemowląt i małych dzieci; wywołana.

Czy przydatne?

Co to jest Celiakia

Definicja z ang. Celiac disease, z niem. Zöliakie.

Co znaczy Celiakia: dolegliwość przewodu pokarmowego o podłożu immunologicznym występująca raczej u niemowląt i małych dzieci; wywołana genetycznym defektem przemiany białek, z wtórnym zaburzeniem wchłaniania tłuszczów, polegającym na uczuleniu na gliadynę, składnik glutenu, białka zawartego w zbożach; związana z zanikiem kosmków jelitowych; c. wymaga stosowania diety bezglutenowej
Przyczyny Choroby Tropikalne:
Powody dolegliwości występujące endemicznie w państwach podzwrotnikowych i równikowych, raczej zakaźne i pasożytnicze (na przykład malaria, żółta febra, śpiączka celiakia.
Przyczyny Chloroplasty:
Powody charakterystyczne dla roślin i nie wszystkich protistów. Należą one do plastydów zawierający zielony barwnik chlorofil i są strukturą, gdzie zachodzi mechanizm fotosyntezy. W jego trakcie energia celiakia.
Przyczyny Chirurgia Dziecięca:
Powody jeden z działów medycyny wieku rozwojowego zajmujący się leczeniem chirurgicznym urazów, wad rozwojowych, różnego rodzaju zmian chorobowych od okresu noworodkowego do 18 rż celiakia.
Przyczyny Czkawka:
Powody mimowolne skurcze przepony, które wywołują gwałtowne wciąganie powietrza z głośnym wydawaniem dźwięku w okresie zamknięcia ujścia krtani, przerywającego wdech. Powodem czkawki jest podrażnienie nerwu celiakia.

Czym jest Celiakia znaczenie w słowniku Definicje C .

  • Dodano:
  • Autor: