SKUTKI CHIMERA PRZYCZYNY.
Pojęcie Chimera co to znaczy. Czym jest roślinna może się składać z tych samych genotypów jądrowych.

Czy przydatne?

Co to jest Chimera

Definicja z ang. Chimera, z niem. Chimäre.

Co znaczy Chimera: osobnik zbudowany z genetycznie różnych komórek; ch. roślinna może się składać z tych samych genotypów jądrowych, ale z mieszaniny genetycznie różnych plastydów; chimera heterologiczna utworzona jest z komórek albo tkanek różnych gatunków (na przykład w rezultacie szczepienia roślin); ch. zwierzęca powstaje w rezultacie połączenia się na inicjalnych etapach embriogenezy w jednego osobnika odrębnych genetycznie zarodków albo w rezultacie wprowadzenia do zarodka totipotencjalnych komórek macierzystych innego osobnika, czasami obcego gatunku
Przyczyny Ciemieniucha:
Powody zapalenie łojotokowe sKóry) - zapalenie skóry charakteryzujące się żółtawym, złuszczającym się strupem wystęoującym na owłosionej skórze głowy chimera.
Przyczyny Cechy Płciowe Wtórne:
Powody zespół cech charakterystycznych dla płci, ujawniających się w innych niż układ rozrodczy częściach ciała, kształtowanych pod wpływem hormonów płciowych chimera.
Przyczyny Cystografia:
Powody badanie pęcherza moczowego po podaniu odpowiedniego środka cieniującego. Wskazania do wykonania ystografii: guzy pęcherza albo jego okolicy, przerosty ściany pęcherza, wady rozwojowe, stany chimera.
Przyczyny Chordoma:
Powody guzy okolicy krzyżowo-ogonowej chimera.

Czym jest Chimera znaczenie w słowniku Definicje C .

  • Dodano:
  • Autor: