SKUTKI CYKL MIESIĘCZNY PRZYCZYNY.
Pojęcie Miesięczny Cykl co to znaczy. Czym jest hormonalnych środków antykoncepcyjnych u zdrowej.

Czy przydatne?

Co to jest Miesięczny Cykl

Definicja z ang. Monthly cycle, z niem. Monatszyklus.

Co znaczy Cykl miesięczny: Poza okresami ciąży, karmienia piersią i zażywania hormonalnych środków antykoncepcyjnych u zdrowej kobiety w wieku rozrodczym fizjologicznie menstruacja powtarza się często co około 28 dni i trwa około 4 dni, lecz 3-dniowe i do 8 dni również mogą występować. Pierwsza miesiączka (menarche) wyznacza start okresu dojrzałości (występuje około 13 roku życia), a ostatnia wyznacza menopauzę, która stanowi linię graniczną pomiędzy dojrzałością płciową a starością kobiety, ma miejsce około 45 roku życia. Mianem eumenorrhoea ustala się fizjologiczne krwawienie, którego objętość zawiera się w granicach 60-80 ml. Poprawnie krew menstruacyjna nie krzepnie, z racji na lokalny przyrost aktywności plazminy, która działa fibrynolitycznie. W drugiej fazie cyklu miesięcznego, pod wpływem działania progesteronu, w głąb endometrium wrastają tak zwany tętnice spiralne. W chwili zaprzestania wytwarzania progesteronu poprzez ciałko żółte dochodzi do ich skurczu, co skutkuje niedokrwienie i złuszczenie się nabłonka. Spadek stężenia progesteronu jest sygnałem oznaczającym brak zagnieżdżenia się zarodka w jamie macicy. W ciąży, pod wpływem gonadotropiny kosmówkowej, dochodzi do przekształcenia się ciałka żółtego w ciałko żółte ciążowe, które jest warunkiem utrzymania i rozwoju płodu w pierwszych 4 miesiącach. źródło:http://www.wikipedia.org
Przyczyny Choroba Kesonowa:
Powody dekompresyjna; jest konsekwencją oddychania w uwarunkowaniach podwyższonego ciśnienia powietrza i powodowana jest zbyt szybkim przejściem do normalnego ciśnienia atmosferycznego; istotą dolegliwości cykl miesięczny.
Przyczyny Cunnilingus:
Powody całowanie żeńskich narządów płciowych cykl miesięczny.
Przyczyny Choroby Dziedziczne:
Powody występujące rodzinnie dolegliwości, których stworzenie uzależnione jest od czynników genetycznych cykl miesięczny.
Przyczyny Cewa Nerwowa:
Powody tkanka zarodkowa, z której w dalszym ciągu rozwija się rdzeń kręgowy i mózg cykl miesięczny.

Czym jest Cykl miesięczny znaczenie w słowniku Definicje C .

  • Dodano:
  • Autor: