SKUTKI JĄDRO PRZYCZYNY.
Pojęcie Jądro co to znaczy. Czym jest Miąższ jadra jest podzielony na tak zwany zraziki.

Czy przydatne?

Co to jest Jądro

Definicja z ang. Kernel, z niem. Kern.

Co znaczy Jądro: męski gruczoł płciowy, wytwarzający plemniki i hormony. Miąższ jadra jest podzielony na tak zwany zraziki, zawierające nasieniotwórcze kanaliki kręte. W nabłonku kanalika występują komórki nasienne, z których powstają plemniki i komórki podporowe Sertoliego. W tkance łącznej pomiędzy kanalikami krętymi leżą komórki śródmiąższowe Leydiga, stanowiące gruczoł wydzielania wewnętrznego (dokrewnego). Plemniki są wyprowadzane z jąder systemem kanalików. Jądra leżą w mosznie. Brak jąder w mosznie wymaga rady lekarskiej
Przyczyny Jajnik:
Powody płciowy (rozrodczy), wytwarzający kobiece komórki rozrodcze, i hormony. Dwa jajniki są położone ?zewnątrzotrzewnowo, po bokach jamy miednicy. W warstwie obwodowej jajnika występują pęcherzyki Graafa jądro.
Przyczyny Jałowość:
Powody wirusów, grzybów, na przykład materiały opatrunkowe, narzędzia, leki, pomieszczenia, również postępowanie mające na celu zapobieganie zakażeniu. Ma specjalne znaczenie w chirurgii, stąd wyjaławianie jądro.
Przyczyny Jontoforeza Pilokarpinowa:
Powody sposób laboratoryjna wykorzystywana do oznaczania stężenia sodu i chloru w pocie. Odgrywa zasadniczą rolę w rozpoznaniu mukowiscydozy jądro.
Przyczyny Jod:
Powody konieczny składnik odżywczy. Wchłaniany jest z przewodu pokarmowego i magazynowany w pierwszej kolejności w tarczycy. Ich transport do tarczycy powiększa TSH (ty-reotropina). Nie zmagazynowany jod jądro.

Czym jest Jądro znaczenie w słowniku Definicje J .

  • Dodano:
  • Autor: