SKUTKI NEFROTOKSYCZNOŚĆ PRZYCZYNY.
Pojęcie Nefrotoksyczność co to znaczy. Czym jest ukrwienie, są narządem szczególnie narażonym na.

Czy przydatne?

Co to jest Nefrotoksyczność

Definicja z ang. Nephrotoxicity, z niem. Nephrotoxizität.

Co znaczy Nefrotoksyczność: (uszkodzenie polekowe nerek) nerki, z racji na bardzo mocne ukrwienie, są narządem szczególnie narażonym na uszkodzenie poprzez leki. Komórki śródbłonków naczyniowych nerek są 100-krotnie bardziej narażone na kontakt ze kładnikami krwi niż komórki innych narządów. Może powstać w różny sposób, w pierwszej kolejności w rezultacie: bezpośredniego działania toksycznego leku na błonę komórek cewkowych, zmianę ładunku elektrycznego błony, blokowanie układów enzymatycznych albo hamowanie syntezy DNA; zaczopowania cewek nerkowych w rezultacie wysolenia samego leku, jego metabolitu albo poprawnych składników moczu wydalanych w zwiększonej ilości pod wpływem leczenia (na przykład kwas moczowy). toksycznych
Przyczyny Neurologia:
Powody edukacja i dział medycyny klinicznej obejmujący zapobieganie, rozpoznawanie i leczenie chorób układu nerwowego nefrotoksyczność.
Przyczyny Nadnercze:
Powody wewnętrznego wydzielania u człowieka, parzysty, barwy żółtawej, leży na górnym biegunie nerki. Złożona jest z dwóch części, różnych pod względem budowy, pochodzenia i czynności. Część zewnętrzna nefrotoksyczność.
Przyczyny Nałogi:
Powody silnie utrwalone nawyki, zwykle szkodliwe ? alkoholizm, narkomania, nikotynizm. Im dłuższy jest czas trwania nałogu, tym trudniejszy jest mechanizm jego likwidacji nefrotoksyczność.
Przyczyny Noradrenalina:
Powody amin katecholowych, pochodna tyrozyny. Powstaje w komórkach chromochłonnych rdzenia nadnerczy i w zakończeniach oozazwojowych włókien nerwowych układu współczulnego. W układzie nerwowym, przez nefrotoksyczność.

Czym jest Nefrotoksyczność znaczenie w słowniku Definicje N .

  • Dodano:
  • Autor: