SKUTKI CHOROBA BLOUNTA PRZYCZYNY.
Definicja Blounta Choroba co to znaczy. Czym jest przyśrodkowego piszczeli. Dolegliwość Blounta.

Czy przydatne?

Definicja Blounta Choroba

Definicja z ang. Blount's disease, z niem. Blount Krankheit.

Co to jest Choroba Blounta: Dolegliwość Blounta jest jałową martwicą kłykcia przyśrodkowego piszczeli. Dolegliwość Blounta należy do jałowych martwic kości na które chorują dzieci i młodzież w momencie wzrostu, z przewagą pośród chłopców. Nieleczona doprowadza do szpotawości kolan. Dolegliwość trwa różnie długo nie mniej jednak rokowaniejest dobre. Powody Etiologia dolegliwości jest nieznana, a rezultaty badań wykazują, iż zmiany chorobowe zaczynają się od niewielkiego, podchrząstkowo położonego pola martwicy, spowodowanej niedokrwieniem tętniczym. Powody niedokrwienia mogą być różnorodne: predyspozycje wrodzone przeciążenia mikrourazy zaburzenia hormonalne zatory inne Do zaburzeń ukrwienia dochodzi szczególnie łatwo u dzieci i młodzieży przez wzgląd na brakiem połączeń pomiędzy krążeniem nasadowym i przynasadowym. Szybka przebudowa kości u dzieci zazwyczaj sprzyja regeneracji pole martwicy, lecz może pozostać po niej deformacja co może doprowadzić z powodu do inicjalnych zmian zwyrodnieniowych. Symptomy Choroby zgłaszane poprzez dzieci zazwyczaj wyprzedzają znacząco symptomy radiologiczne. Początkowo choroby są niewielkie, tak, iż pacjenci zgłaszają się do lekarza w zaawansowanym okresie dolegliwości. Pośród choroby przeważnie osoby uskarżają się na ból. Leczenie Postępowanie w chorobie jest jedynie objawowa i bazuje na ograniczeniu przeciązeń i nadmiernych obciążeń. Przy mocnych dolegliwościach stosuje się leki przeciwzapalne
Skutki Choroba Perthesa:
Objawy Perthesa (martwica Legg-Calve-Waldenstrom-Perthesa, Coxa plana, Osteochondrosis coxae iuvenilis) jest idiopatyczną młodzieńczą, niedokrwienną martwicą głowy kości udowej. To jest samoistnie choroba blounta.
Skutki Cholera:
Objawy chorobą zakaźną przebiegającą z intensywną biegunką i wymiotami, kierującymi w krótkim czasie do bardzo znacznego odwodnienia. Wrażliwość na zachorowanie jest powszechna. Etiologia Chorobę wywołuje choroba blounta.
Skutki Choroba Haglunda - Severa:
Objawy Haglunda - Severa ("apophysitis calcanei") jest jałową martwicą guza kości piętowej. Dolegliwość Haglunda należy do jałowych martwic kości na które chorują dzieci i młodzież w momencie choroba blounta.
Skutki Choroba Zwyrodnieniowa Stawu Ramiennego:
Objawy zwyrodnieniowa stawu ramiennego (omarthrosis) bazuje na przedwczesnym zużyciu i zwyrodnieniu tkanek tworzących staw (chrząstki stawowej, warstwy podchrzęstnej kości, płynu stawowego, torebki stawowej choroba blounta.

Czym jest Choroba Blounta słownik Znaczenie C .

  • Dodano:
  • Autor: