SKUTKI PŁONICA PRZYCZYNY.
Definicja Płonica co to znaczy. Czym jest jest chorobą zakaźną, która występuje u osób wrażliwych.

Czy przydatne?

Definicja Płonica

Definicja z ang. The hedgehog, z niem. Scharlach.

Co to jest Płonica: Płonica (scarlatina) ustalana kolokwialnie jako szkarlatyna jest chorobą zakaźną, która występuje u osób wrażliwych na działanie egzotoksyn A, B albo C tak zwany toksyn erytrogennych produkowanych poprzez szczepy paciorkowców z gatunku A. Po przechorowaniu dolegliwości prawie u wszystkich pozostaje trwała odporność na dany typ paciorkowca produkującego jedną z trzech rodzajów toksyn. Tak więc teoretycznie jedna osoba może 3 krotnie chorować na płonicę. Epidemiologia Źródłem zakażenia jest chory człowiek na płonicę, na paciorkowcowe zapalenie gardła a również zdrowy nosiciel bakterii. Do zakażenia prócz kontaktu bezpośredniego może dojść także drogą pośrednią poprzez odzież i przęt stosowany poprzez chorą osobę. Symptomy Dolegliwość zaczyna po krótkim, 1-3 dniowym okresem wylęgania nagłym wzrostem gorączki i niedobrym samopoczuciem, któremu w szczególności u dzieci mogą towarzyszyć wymioty. W dalszym ciągu pojawia się charakterystyczna wysypka porównywana do wyglądu skóry po nakłuciu szczotką ryżową. Wysypka ta obejmuje całe ciało niezależnie od trójkąta pomiędzy fałdami policzkowymi tak zwany trójkąt Fiłatowa. Wysypka płonicze szczególnie obficie występuje w miejscach dobrze ocieplonych i w fizjologicznych zgięciach ( brzuch, pachwiny, pośladki, zgięcia łokciowe i kolanowe). Charakterystyczną właściwością wysypki jest jej znikanie po potarciu palcem albo ucisku skóry z pozostawieniem żółto podbarwionego podłoża. Bardzo regularnie powstają linijnie ułożone wybroczyny wzdłuż fałdów skórynych, które są rezultatem uszkodzenia poprzez toksynę erytrogenną drobnych naczyń krwionośnych. Równocześnie z trwaniem wysypki występują zmiany w gardle od jego zaczerwienienia do stworzenia nalotów na zwiększonych migdałkach. Po 2-3 dniach trwania wysypki ustępuje trwające od początku dolegliwości obłożenie języka odsłaniające żywoczerwony język z wyraźnie uwypuklonymy brodawkami i kubkami smakowymi tak zwany język malinowy. Wysypka płonicza zazwyczaj znika w przeciągu 1 tygodnia, a po kilku dniach od jej ustąpienia pojawia się bardzo charakterystyczne dla płonicy płatowe łuszczenie skóry na dłoniach i stopach. Powikłania Aktualnie powikłania występują bardzo rzadko. Przeważnie to są: zapalenie węzłów chłonnych zapalenie ucha środkowego zapalenie nerek zapalenie stawów zapalenie mięśnia sercowego i wsierdzi Rozpoznanie Doktor może rozpoznać chorobę opierając się na charakterystycznego przebiegu. W krwi obwodowej występuję powiększenie liczby leukocytów, a od początku 2 tygodnia eozynofilia (8-15%) Leczenie Lekiem z wyboru jest penicylina użytkowana poprzez 7 dni. Dodatkowa można podawać witaminę C, leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe
Skutki Przewlekła Białaczka Limfatyczna:
Objawy złośliwy nowotwór komórek hematopoetycznych powstający w następstwie układowego, rozsianego i autonominczego rozrostu jednego klonu leukocytów i wysiewu ze szpiku do krwi nowotworowo zmienionych płonica co znaczy.
Skutki Przepuklina Pachwinowa:
Objawy pachwinowa należy do przepuklin brzusznych, która powstaje przez tworzenie się uchyłka otrzewnej i jego wypuklenie poza powłoki jamy brzusznej poprzez wrodzone albo kupione otwory w ścianie jamy płonica krzyżówka.
Skutki Przewlekła Niewydolność Nerek:
Objawy niewydolność nerek to jest stan postępującego niszczenia struktur nerek, który etapowo upośledza czynność nerek. Powody Przewlekła niewydolność nerek może rozwinąć się w przebiegu wielu chorób płonica co to jest.
Skutki Paluch Koślawy:
Objawy hallux valgus) kolokwialnie zwany haluksem to zniekształcenie opierające na szpotawym ustawieniu I kości śródstopia (kość odchyla się w stronę wewnętrznej krawędzi stopy), wystawaniu ku stronie płonica słownik.

Czym jest Płonica słownik Znaczenie P .

  • Dodano:
  • Autor: