SKUTKI STULEJKA PRZYCZYNY.
Definicja Stulejka co to znaczy. Czym jest tak znacznym zwężeniu napletka, iż szczelnie przykrywa.

Czy przydatne?

Definicja Stulejka

Definicja z ang. Stulejka, z niem. Phimose.

Co to jest Stulejka: Stulejka (phimosis) jest wadą wrodzoną prącia polegającą na tak znacznym zwężeniu napletka, iż szczelnie przykrywa on ujście cewki moczowej uniemożliwiając odprowadzenie go poza żołądź prącia. Powody U chłopców do drugiego roku życia napletek regularnie jest częściowo sklejony z żołędzią członka i nie można go zsunąć z żołędzi. Próby przedwczesnego ściągnięcia napletka "na siłę" mogą doprowadzić do jego popękania, zwężenia poprzez blizny i stworzenia stulejki. Do stulejki mogą prowadzić również stany zapalne członka. Prawdziwa wrodzone zwężenie napletka zdarza się rzadko. Symptomy Kluczowym symptomem stulejki jest niemożność swobodnego zsunięcia napletka z żołędzi członka co utrudnia dziecku poprawne oddawanie moczu dlatego dzieci ze stulejką częściej chorują na zakażenia dróg moczowych. Stulejka utrudnia utrzymanie higieny osobistej bo resztki moczu i mastki (wydzieliny napletka) gromadzą się pod zwężonym napletkiem, powodując nawracające stany zapalne żołędzi i napletka. Stulejka u osoby dorosłej może utrudniać odbycie relacji płciowego. Leczenie Nieznaczne zwężenie napletka w pierwszych latach życia dziecka nie stanowi problemu. Odwodząc napletek w okresie kąpieli i obmywając żołądź, z czasem doprowadzimy do stanu prawidłowego. Jeżeli jednak tak się nie stanie pośrodku pierwszych dwóch lat, potrzebne jest leczenie operacyjne. Zwężenie napletka usuwa się operacyjnie, wykonując obrzezanie lub poszerzając ujście napletka. Operację wykonuje się po drugim roku życia dziecka jednak można ją przeprowadzić przedtem, jeżeli stulejka skutkuje uporczywe powikłania
Skutki Spodziectwo:
Objawy hypospadiasis) to jest wada wrodzona męskich narządów płciowych polegająca na braku końcowego odcinka cewki moczowej a ujście cewki moczowej usytuowane jest od dołu po stronie brzusznej prącia. Dość stulejka.
Skutki Skręcenie Stawu Skokowego:
Objawy skokowego, określane popularnie jako "skręcenie kostek", jest przeważnie występującym urazem w skali całego układu kostno-stawowego człowieka. Skręcenie stawu znaczy całkowite albo stulejka.
Skutki Starczowzroczność:
Objawy z łaciny presbyopia) jest następstwem fizjologicznego procesu w okresie którego miękka i elastyczna soczewka łatwo zmieniająca swój kształt i dająca sposobność akomodacji i ogniskowania obrazów stulejka.

Czym jest Stulejka słownik Znaczenie S .

  • Dodano:
  • Autor: