SKUTKI AFONIA PRZYCZYNY.
Definicja Afonia co oznacza. Czym jest to strata mowy głośnej, lecz przy zachowaniu mowy szeptanej.

Czy przydatne?

Definicja Afonia

Definicja z ang. Aphonia, z niem. aphonia.

Co to jest Afonia: Afonia (bezgłos) - to strata mowy głośnej, lecz przy zachowaniu mowy szeptanej. Może być efektem chorób strun głosowych albo krtani,stanów zapalnych, porażenia. Częściej jednak do afonii dochodzi przy zaburzeniach mowy o podłożu nerwicowym takim jak nerwica histeryczna. Chory powinien na początku zgłosić się do laryngologa by ten wykluczył zmiany organiczne
Powody Antybiotyki:
Skutki leki o mocnym działaniu bakteriobójczym albo bakteriostatycznym. Niszczą one drobnoustroje chorobotwórcze albo hamują ich postęp. Wytwarzane są z substancji które powstały w przebiegu mechanizmów afonia.
Powody Akinezja:
Skutki Akinezja - to odrętwienie i bezruch, to są symptomy typowe dla dolegliwości Parkinsona i przy przyjmowaniu neuroleptyków i leków uspokajających afonia.
Powody AspAT:
Skutki nazywany jest także GOT, służy do wykrywania inicjalnych chorób wątroby i dróg żółciowych. Przy ostrym zapaleniu wątroby, po zawale serca i po ciężkiej pracy fizycznej enzym AspAT jest podwyższony afonia.
Powody Arginina:
Skutki aminokwasem endogennym, niezbędnym dla dzieci. Arginina wspomaga układ immunologiczny, przyśpiesza mechanizm gojenia się ran, spowalnia przyrost nowotworu i pobudza grasicę (mały narząd znajdujący afonia.

Czym jest Afonia znaczenie w Słownik medyczny A .

  • Dodano:
  • Autor: