SKUTKI AFONIA PRZYCZYNY.
Definicja Afonia co oznacza. Czym jest to strata mowy głośnej, lecz przy zachowaniu mowy szeptanej.

Czy przydatne?

Definicja Afonia

Definicja z ang. Aphonia, z niem. aphonia.

Co to jest Afonia: Afonia (bezgłos) - to strata mowy głośnej, lecz przy zachowaniu mowy szeptanej. Może być efektem chorób strun głosowych albo krtani,stanów zapalnych, porażenia. Częściej jednak do afonii dochodzi przy zaburzeniach mowy o podłożu nerwicowym takim jak nerwica histeryczna. Chory powinien na początku zgłosić się do laryngologa by ten wykluczył zmiany organiczne
Powody Apteczka Domowa:
Skutki posiadania domowej apteczki nie trzeba nikogo przekonywać, warto jednak przypomnieć kilka zasad jej kompletowania i korzystania. 1). Apteczka powinna znajdować się w miejscu suchym afonia.
Powody Aerozole:
Skutki cząsteczki substancji gazowych, stałych albo płynnych rozproszonych i zawieszonych w środowisku gazowym. Do rozpylenia substancji stosuje się urządzenia, które wykorzystują sprężone powietrze, siłę afonia.
Powody AIAT:
Skutki nazywany jest także GPT, wystepuje głownie w wątrobie. Jego przyrost świadczy o chorobie wątroby i dróg żółciowych. Przy ostrym zapaleniu wątroby parametr AIAT wzrasta od 500 do 1000 U/l. Wartości afonia.
Powody Afazja:
Skutki upośledzenie albo całkowite zaniknięcie zdolności mówienia albo rozumienia mowy w rezultacie uszkodzenia ośrodków mózgowych. Występuje u dzieci, które już przedtem miały rozwinięty poprawnie aparat afonia.

Czym jest Afonia znaczenie w Słownik medyczny A .

  • Dodano:
  • Autor: