SKUTKI ANDROGENY PRZYCZYNY.
Definicja Androgeny co oznacza. Czym jest hormony męskie płciowe, wytwarzane są w komórkach kory.

Czy przydatne?

Definicja Androgeny

Definicja z ang. Androgens, z niem. Androgene.

Co to jest Androgeny: Androgeny - to hormony męskie płciowe, wytwarzane są w komórkach kory nadnercza i jądrach. Odpowiedzialne są za kształtowanie się narządów płciowych męskich i budowę ciała, ton głosu, typ owłosienia, wzrost masy mięśniowej. U kobiet hormon ten w małej ilości wytwarzany jest w korze nadnercza i jajnikach. Jego nadmiar u kobiet skutkuje wykształcenie męskiej budowy ciała, męskiego owłosienia, trądzik i problemy z zajściem w ciążę
Powody AIAT:
Skutki nazywany jest także GPT, wystepuje głownie w wątrobie. Jego przyrost świadczy o chorobie wątroby i dróg żółciowych. Przy ostrym zapaleniu wątroby parametr AIAT wzrasta od 500 do 1000 U/l. Wartości androgeny.
Powody Abulia:
Skutki uniemożliwienie choremu podejmowania działań, jeżeli dolegliwość się nasila utrudnia wykonywanie nawet najprostszych czynności. U dzieci występuję przeważnie w depresji, nerwicy, schizofrenii androgeny.
Powody Antyhistaminowe Leki:
Skutki Antyhistaminowe leki - to leki użytkowane przy złagodzeniu albo zwalczeniu alergii androgeny.
Powody Angioplastyka Tętnic Wieńcowych:
Skutki tętnic wieńcowych - to nieoperacyjny zabieg, bazuje na poszerzeniu zwężeń, znajdujących się w tętnicach wieńcowych, zabieg wykonuje się dzięki cewnika z balonem, który wprowadzany jest do tętnic androgeny.

Czym jest Androgeny znaczenie w Słownik medyczny A .

  • Dodano:
  • Autor: