SKUTKI ANDROGENY PRZYCZYNY.
Definicja Androgeny co oznacza. Czym jest hormony męskie płciowe, wytwarzane są w komórkach kory.

Czy przydatne?

Definicja Androgeny

Definicja z ang. Androgens, z niem. Androgene.

Co to jest Androgeny: Androgeny - to hormony męskie płciowe, wytwarzane są w komórkach kory nadnercza i jądrach. Odpowiedzialne są za kształtowanie się narządów płciowych męskich i budowę ciała, ton głosu, typ owłosienia, wzrost masy mięśniowej. U kobiet hormon ten w małej ilości wytwarzany jest w korze nadnercza i jajnikach. Jego nadmiar u kobiet skutkuje wykształcenie męskiej budowy ciała, męskiego owłosienia, trądzik i problemy z zajściem w ciążę
Powody Adrenalina:
Skutki wytwarza się w komórkach chromochłonnych rdzenia nadnercza. Pobudzając receptory adrenergiczne wspomaga regulacje ciśnienia krwi. Powiększa częstotliwość i siłę skurczy mięśnią sercowego, powiększa androgeny.
Powody Anemia (Niedokrwistość):
Skutki niedokrwistość) - to pomniejszenie liczby krwinek czerwonych, stężenia hemoglobiny i/albo hematokrytu. Najczęstszą powodem anemii jest niedobór żelaza. W 80% przypadków anemia dotyczy kobiet androgeny.
Powody Adaptogeny:
Skutki się rośliny a również leki roślinne, które pomagają w przystosowaniu się do sytuacji stresowych. Adaptogen to sporo leków w jednym, a każde z nich uruchamia się w kiedy jest taka potrzeba androgeny.
Powody Agresja:
Skutki zachowanie mające na celu wyrządzenie komuś krzywdy, przykrości, bólu. Może przyjąć formę fizyczną albo psychiczną. Przeważnie to jest nagromadzona frustracja, którą w różny sposób probuje się androgeny.

Czym jest Androgeny znaczenie w Słownik medyczny A .

  • Dodano:
  • Autor: