SKUTKI ASPAT PRZYCZYNY.
Definicja Aspat co oznacza. Czym jest nazywany jest także GOT, służy do wykrywania inicjalnych.

Czy przydatne?

Definicja Aspat

Definicja z ang. AST, z niem. AST.

Co to jest AspAT: AspAT - enzym ten nazywany jest także GOT, służy do wykrywania inicjalnych chorób wątroby i dróg żółciowych. Przy ostrym zapaleniu wątroby, po zawale serca i po ciężkiej pracy fizycznej enzym AspAT jest podwyższony.
Przy ostrym zawale serca jego aktywność rozpoczyna rosnąć po 4 h i osiąga szczyt po 16-48 h.
Powodem podwyższonego AspAT jest:
- zapalenie wątroby,
- marskość wątroby,
- dolegliwości dróg żółciowych,
- dolegliwości trzustki,
- zawał serca,
- dolegliwości mięśni,
- ciężka robota fizyczna,
- nadużywanie alkoholu,
- narkotyki,
- leki na przykład środki przeciwbólowe, antykoncepcyjne, antybiotyki, leki obniżające ciśnienie, przeciwreumatyczne i przeciwpadaczkowe,
Wartości poprawne:
Kobiety do 15 U/l
Mężczyźni do 19U/l
Powody Angioplastyka Tętnic Wieńcowych:
Skutki tętnic wieńcowych - to nieoperacyjny zabieg, bazuje na poszerzeniu zwężeń, znajdujących się w tętnicach wieńcowych, zabieg wykonuje się dzięki cewnika z balonem, który wprowadzany jest do tętnic aspat.
Powody Aglikon:
Skutki odmiennie genina, a więc niecukrowy składnik glikozydów, to jest każdy związek, który może stworzyć wiązanie chemiczne z cukrami. Aglikonem może być fenol, glicerol, metanol lub zasada, mogą one aspat.
Powody Aerozole:
Skutki cząsteczki substancji gazowych, stałych albo płynnych rozproszonych i zawieszonych w środowisku gazowym. Do rozpylenia substancji stosuje się urządzenia, które wykorzystują sprężone powietrze, siłę aspat.
Powody Aminokwasy:
Skutki porównać do cegiełek z których są zbudowane wszystkie komórki ciała. Aminokwasów jest 22 typy. Zbudowane są one z węgla, wodoru, tlenu, azotu i niewielkiej ilości siarki. Wszystkie białka tworzone są aspat.

Czym jest AspAT znaczenie w Słownik medyczny A .

  • Dodano:
  • Autor: