SKUTKI ASPAT PRZYCZYNY.
Definicja Aspat co oznacza. Czym jest nazywany jest także GOT, służy do wykrywania inicjalnych.

Czy przydatne?

Definicja Aspat

Definicja z ang. AST, z niem. AST.

Co to jest AspAT: AspAT - enzym ten nazywany jest także GOT, służy do wykrywania inicjalnych chorób wątroby i dróg żółciowych. Przy ostrym zapaleniu wątroby, po zawale serca i po ciężkiej pracy fizycznej enzym AspAT jest podwyższony.
Przy ostrym zawale serca jego aktywność rozpoczyna rosnąć po 4 h i osiąga szczyt po 16-48 h.
Powodem podwyższonego AspAT jest:
- zapalenie wątroby,
- marskość wątroby,
- dolegliwości dróg żółciowych,
- dolegliwości trzustki,
- zawał serca,
- dolegliwości mięśni,
- ciężka robota fizyczna,
- nadużywanie alkoholu,
- narkotyki,
- leki na przykład środki przeciwbólowe, antykoncepcyjne, antybiotyki, leki obniżające ciśnienie, przeciwreumatyczne i przeciwpadaczkowe,
Wartości poprawne:
Kobiety do 15 U/l
Mężczyźni do 19U/l
Powody Akalkulia:
Skutki Akalkulia - strata nabytej już przedtem zdolności przeprowadzania fundamentalnych zdolności matematycznych w rezultacie uszkodzenia albo zaburzenia ośrodka mózgu aspat.
Powody Aglikon:
Skutki odmiennie genina, a więc niecukrowy składnik glikozydów, to jest każdy związek, który może stworzyć wiązanie chemiczne z cukrami. Aglikonem może być fenol, glicerol, metanol lub zasada, mogą one aspat.
Powody Afazja:
Skutki upośledzenie albo całkowite zaniknięcie zdolności mówienia albo rozumienia mowy w rezultacie uszkodzenia ośrodków mózgowych. Występuje u dzieci, które już przedtem miały rozwinięty poprawnie aparat aspat.
Powody Acidosis (Kwasica):
Skutki Acidosis (kwasica) - w organizmie dochodzi do podniesienia stopnia kwasowości albo pomniejszenia zasad. Wyróżniamy kwasice metaboliczną i kwasicę oddechową związaną z zaburzeniami oddechowymi aspat.

Czym jest AspAT znaczenie w Słownik medyczny A .

  • Dodano:
  • Autor: