SKUTKI BILIRUBINA PRZYCZYNY.
Definicja Bilirubina co oznacza. Czym jest wysoki poziom w tkankach i krwi objawia się żółtaczką.

Czy przydatne?

Definicja Bilirubina

Definicja z ang. Bilirubin, z niem. Bilirubin.

Co to jest Bilirubina: Bilirubina - jej wysoki poziom w tkankach i krwi objawia się żółtaczką. Bilirubina jest rezultatem rozpadu hemu, który jest uwalniany z hemoglobiny w szpiku kostnym, śledzionie albo wątrobie w trakcie niszczenia krwinek czarownych. Ma żółtobrązowy kolor, który powstaje w rezultacie rozpadu czerwonego barwnika krwi, hemoglobiny.
Odznacza się bilirubinę bezpośrednią (sprzężoną), pośrednią (wolną) i całkowitą.
Bilirubina pośrednia przetwarza w wątrobie jest na bilirubinę bezpośrednią i wydalana wspólnie z żółcią do dwunastnicy.
W razie, gdy w organizmie jest więcej bilirubiny, niż wątroba może przetworzyć albo gdy drogi żółciowe są zablokowane, bilirubina gromadzi się we krwi. Gdy stężenie bilirubiny w organizmie przekracza 2 mg/dl występuje żółtaczka. Bilirubina wydalana jest wtedy z moczem i przybiera barwę ciemnego piwa.
Powody zwiększonej bilirubiny we krwi:
- dolegliwości wątroby: zapalenie wątroby, marskość wątroby, zatrucia,
- niedrożność dróg żółciowych: guz, zapalenie, kamienie żółciowe, przewlekłe zapalenie trzustki,
- powiększony rozpad krwinek czerwonych: u noworodków (w pierwszych dniach życia), niedokrwistość, działanie niepożądane leków,
Wartości poprawne:
Bilirubina całkowita: 0,2-1,1 mg/dl
Bilirubina bezpośrednia: < 0,3 mg/dl
Powody Badanie Cytologiczne:
Skutki cytologiczne - bazuje na wprowadzeniu poprzez lekarza wziernika do pochwy, szczoteczką, która umieszczona jest w wzierniku pobiera się z dwóch miejsc próbki nabłonka szyjki macicy z śluzem. Obydwie bilirubina.
Powody Badanie Scyntygraficzne:
Skutki scyntygraficzne (badanie radioizotopowe) - badanie bazuje na podaniu niewielkiej ilości izotopu promieniotwórczego do krwi i na obserwowaniu jego przepływu w naczyniach wieńcowych i gromadzenie się w bilirubina.
Powody Bulimia:
Skutki od greckiego słowa oznaczającego wilczy apetyt. Osoba cierpiąca na tę chorobą cechuje się wielkim apetytem i nie może się powstrzymać od pochłaniania coraz większych ilości jedzenia. Osoba taka jest bilirubina.
Powody Biseksualizm:
Skutki Biseksualizm - to zainteresowanie seksualne zarówno płcią przeciwną, jak i tą samą a więc danej osobie podobają się kobiety i mężczyźni bilirubina.

Czym jest Bilirubina znaczenie w Słownik medyczny B .

  • Dodano:
  • Autor: