SKUTKI PRZYCZYNY.
Definicja Bor co oznacza. Czym jest pierwiastkiem śladowym w organizmie, służy do zatrzymywania.

Czy przydatne?

Definicja Bor

Definicja z ang. Boron, z niem. Bor.

Co to jest Bor: Bor jest pierwiastkiem śladowym w organizmie, służy do zatrzymywania wapnia w kościach.Jego niedobór skutkuje utratę wapnia i demineralizację kości.
Lekarze zalecają przyjmowanie 3mg boru na dzień. Jego źródłem są owoce w szczególności jabłka, gruszki, brzoskwinie, winogrona, daktyle, rodzynki a również orzechy i fasola
Powody Bulimia:
Skutki od greckiego słowa oznaczającego wilczy apetyt. Osoba cierpiąca na tę chorobą cechuje się wielkim apetytem i nie może się powstrzymać od pochłaniania coraz większych ilości jedzenia. Osoba taka jest bor.
Powody Białaczka (Rak Krwi):
Skutki to złośliwa dolegliwość nowotworowa białych krwinek, gdzie dochodzi do niekontrolowanego rozmnażania się leukocytów. Odznacza następujące rodzaje białaczki: - ostra białaczka szpikowa bor.
Powody By-Passy:
Skutki operacja kardiochirurgiczna polegająca na wszczepieniu pomostów aortalno - wieńcowych, które pozwalają ominąć przeszkody, które uniemożliwiają przepływ krwi. Pomosty robi się z żył pobranych z bor.
Powody Bronchoskopia:
Skutki badanie opierające na wprowadzeniu poprzez jamę ustną, krtań, tchawicę do płuc i oskrzeli giętkiego urządzenia, które umożliwia obejrzenie zamian chorobowych, usuwanie z płuc i oskrzeli zalegających bor.

Czym jest Bor znaczenie w Słownik medyczny B .

  • Dodano:
  • Autor: