SKUTKI GLIKOL ETYLENOWY PRZYCZYNY.
Definicja Etylenowy Glikol co oznacza. Czym jest jest alkoholem dwuwodorotlenowym. Ma on postać.

Czy przydatne?

Definicja Etylenowy Glikol

Definicja z ang. Ethylene glycol, z niem. Ethylenglykol.

Co to jest Glikol etylenowy: Glikol etylenowy jest alkoholem dwuwodorotlenowym. Ma on postać bezbarwnej, bezzapachowej, oleistej, lekko słodkiej cieczy. Jest rozpuszczalny w wodzie i w rozpuszczalnikach organicznych.
Stosuje się go raczej do produkcji płynów nie zamarzających do samochodowych chłodnic, albo jako rozpuszczalnik ew składnik kosmetyków.
Oczywiście nie pasuje on do spożycia - czasami jednak jest mylony z alkoholami spożywczymi.
Symptomy zatrucia następują bez pośpiechu ( jak w zatruciu zwykłym alkoholem), przechodzą od upojenia do śpiączki, w okresie rozkładu w organizmie związek
ten wytwarza kwas szczawiowy w formie kryształków które odkładają się raczej w nerkach i w mózgu.
Zatrucie prowadzi do zgonu.
Pierwsza pomoc bazuje na sprowokowaniu wymiotów i podaniu węgla leczniczego w płynnej postaci i odwiezienie zatrutego do szpitala
Powody Guzki Schmorla:
Skutki przepuklina śródkostna, przepuklina dysku jednak nie wydostaje się poza obręb kręgu tylko wgłąb trzonu kręgu jednocześnie niszcząc płytkę graniczną. Guzki Schmorla są typowe dla przeciążenia w młodym glikol etylenowy.
Powody Glikozydy:
Skutki Glikozydy to związki chemiczne będące pochodnymi węglowodanów. W zależności od składnika cukrowego glikozydy można podzielić na glukozydy, mannozydy i galaktozydy glikol etylenowy.
Powody Genotyp:
Skutki wszystkich genów, charakteryzujących danego osobnika. Każdy żywy organizm ma inny zbiór genów, wyjątek stanowią organizmy bliźniacze (jednojajowe), lecz nawet one mogą różnić się od siebie glikol etylenowy.
Powody Guz:
Skutki stwardnienie, zgrubienie, zmiana, narośl, nie zawsze o podłożu nowotworowym, czasami wyczuwalny w trakcie badania, a czasami widoczny na zdjęciach rentgenowskich. delikatna postać guza to torbiel i glikol etylenowy.

Czym jest Glikol etylenowy znaczenie w Słownik medyczny G .

  • Dodano:
  • Autor: