SKUTKI PRZYCZYNY.
Definicja Guz co oznacza. Czym jest stwardnienie, zgrubienie, zmiana, narośl, nie zawsze o podłożu.

Czy przydatne?

Definicja Guz

Definicja z ang. Bump, z niem. Tumor.

Co to jest Guz: Guz - to stwardnienie, zgrubienie, zmiana, narośl, nie zawsze o podłożu nowotworowym, czasami wyczuwalny w trakcie badania, a czasami widoczny na zdjęciach rentgenowskich. delikatna postać guza to torbiel i gruczolako-włókniak, złośliwa nowotwór
Powody Guz Pierwotny:
Skutki jest pierwsze ognisko nowotworu, z którego komórki rakowe rozprzestrzeniają się na sąsiadujące organy albo naczyniami krwionośnymi i naczyniami chłonnymi roznoszone są w dalsze części organizmu guz.
Powody Granulocyty:
Skutki odmiennie nazywane leukocytami, są wytwarzane w szpiku kostnym, należą do najliczniejszej ekipy komórek układu odpornościowego. Ich funkcją jest wykrywanie i zabijanie krążących w organizmie wirusów guz.
Powody Glikozydy:
Skutki Glikozydy to związki chemiczne będące pochodnymi węglowodanów. W zależności od składnika cukrowego glikozydy można podzielić na glukozydy, mannozydy i galaktozydy guz.
Powody Grasica:
Skutki znajdujący się za mostkiem w śródpiersiu. Otoczony torebką łącznotkankową jest zbudowana z kory i złożona jest z limfocytów i komórek nabłonkowych. Grasica odgrywa istotną rolę w organizmie guz.

Czym jest Guz znaczenie w Słownik medyczny G .

  • Dodano:
  • Autor: