SKUTKI GUZKI SCHMORLA PRZYCZYNY.
Definicja Schmorla Guzki co oznacza. Czym jest przepuklina śródkostna, przepuklina dysku jednak nie.

Czy przydatne?

Definicja Schmorla Guzki

Definicja z ang. Schmorl's lumps, z niem. Knötchen Schmörl.

Co to jest Guzki Schmorla: Guzki Schmorla to przepuklina śródkostna, przepuklina dysku jednak nie wydostaje się poza obręb kręgu tylko wgłąb trzonu kręgu jednocześnie niszcząc płytkę graniczną. Guzki Schmorla są typowe dla przeciążenia w młodym wieku albo w sporcie. Istnieją dwa typy guzków Schmorla, jedne są położone centralnie (dolegliwość Scheuermanna), te drugie pojawiają się w przedniej części płytek końcowych, to dolegliwość spotykana u sportowców. Guzki Schmorla mogą być niezauważone i nie dawać jakichkolwiek objawów
Powody Gen:
Skutki Gen - to podstawowa jednostka dziedziczności, która odpowiada ze przekazywanie potomstwu cech osobowych. Różnice w dziedziczonych genach nazywa się mutacją guzki schmorla.
Powody Guz Pierwotny:
Skutki jest pierwsze ognisko nowotworu, z którego komórki rakowe rozprzestrzeniają się na sąsiadujące organy albo naczyniami krwionośnymi i naczyniami chłonnymi roznoszone są w dalsze części organizmu guzki schmorla.
Powody Gastrostomia:
Skutki jest rurka wykorzystywana do podawania substancji odżywczych bezpośrednio do żołądka nie licząc przełyk. Sposób taka użytkowana jest wtedy, kiedy niemożliwe jest użycie zgłębnika albo żywienie guzki schmorla.
Powody Glikol Etylenowy:
Skutki jest alkoholem dwuwodorotlenowym. Ma on postać bezbarwnej, bezzapachowej, oleistej, lekko słodkiej cieczy. Jest rozpuszczalny w wodzie i w rozpuszczalnikach organicznych. Stosuje się go raczej do guzki schmorla.

Czym jest Guzki Schmorla znaczenie w Słownik medyczny G .

  • Dodano:
  • Autor: