SKUTKI KRETYNIZM PRZYCZYNY.
Definicja Kretynizm co oznacza. Czym jest jest również matołectwem - dolegliwość ta jest skutkiem.

Czy przydatne?

Definicja Kretynizm

Definicja z ang. Cretinism, z niem. Kretinismus.

Co to jest Kretynizm: Kretynizm zwany jest również matołectwem - dolegliwość ta jest skutkiem niedoczynności gruczołu tarczycy w życiu płodowym albo we inicjalnym dzieciństwie.
Symptomy :
- zahamowanie rozwoju psychicznego
- zahamowanie rozwoju fizycznego
- zahamowanie rozwoju płciowego
- zaburzenia w przemianie materii
- karłowaty przyrost
- apatia
- zmiany we włosach i paznokciach
- brak apetytu
- skłonność do tycia
- ogólne osłabienie
- szybkie męczenie się
Powody Krwinki Białe (Leukocyty):
Skutki leukocyty) - ich zadaniem jest obrona organizmu przed drobnoustrojami chorobotwórczymi i obcymi substancjami. Powodem zwiększonej ilości leukocytów są stany zapalne, infekcje bakteryjne, ciąża, spore kretynizm co znaczy.
Powody Kurza Ślepota:
Skutki jest osłabiona umiejętność adaptacji tzn, iż siatkówka oka nie może przystosować się do ograniczonego światłą. Symptomami są bóle głowy i słabe widzenie po zachodzie słońca. Zaburzenia adaptacji bada kretynizm krzyżówka.
Powody Karnityna:
Skutki aminokwasem endogennym, w organizmie wytwarzana jest z niezbędnych aminokwasów lizyny i metioniny. Jej źródłem jest mięso baranie, wołowe i wieprzowe. Niektórzy naukowcy uważają, iż przyjmowanie kretynizm co to jest.
Powody Krwawienie Z Odbytu, Odbytnicze:
Skutki przeważnie w trakcie oddawania stolca. Krwawienie odbytnicze jest przeważnie wywołane nowotworem złośliwym jelita grubego, szczeliną odbytu, endometriozą, zespołem upośledzonego wchłaniania kretynizm słownik.

Czym jest Kretynizm znaczenie w Słownik medyczny K .

  • Dodano:
  • Autor: