SKUTKI LIDOKAINA PRZYCZYNY.
Definicja Lidokaina co oznacza. Czym jest lek przeciwbólowy stosowany do miejscowego znieczulania.

Czy przydatne?

Definicja Lidokaina

Definicja z ang. Lidocaine, z niem. Lidocain.

Co to jest Lidokaina: Lidokaina to jest lek przeciwbólowy stosowany do miejscowego znieczulania, zwykle w formie aerozolu albo żelu. Użytkowany także w stomatologii w formie chlorowodorku lidokainy. Skutkuje odwracalne zahamowanie przewodnictwa impulsów nerwowych we włóknach blokując pompę sodowo-potasową. Nie ma on wpływu na mięsień i akcję serca. Lidokaina znieczula poprzez 5-6 min., metabolizowana jest w wątrobie. W razie przedawkowania lidokainy dochodzi do nudności, wymiotów, znacznego obniżenia ciśnienia i drżenia mięśni. W dużych przedawkowaniach może dojść nawet do zatrzymania akcji serca, zaburzeń widzenia, drgawek i zapaści.
Lidokaina użytkowana jest do znieczulania miejscowego przed bolącymi zabiegamy, jako znieczulenie powierzchniowe
Powody Lęk:
Skutki niepokuj przed jakąś sytuacją,rzeczą, stanem. Od strachu odróżnia go to iż jest nieuzasadniony. Każdy co jakiś cza odczuwa lęk, ciężko wyznaczyc granice która oddzielałaby lęk normalny od lidokaina.
Powody Leczenie Dietą:
Skutki teza, iż dieta w ogóle, a w szczególności witaminy i minerały mogą leczyć albo zapobiegać chorobom. Lekarze i dietetycy podkreślają, iż dla zachowania kondycji wystarczy spożywać posiłki lidokaina.
Powody Lipidy:
Skutki organiczne zawierające kwasy tłuszczowe. Ich zadaniem jest budowa komórek, włókien nerwowych i mózgu, odpowiadają ze krzepnięcie krwi. Łatwo rozpuszczają się w rozpuszczalnikach organicznych, słabo lidokaina.
Powody Laktarium:
Skutki komórka medyczna magazynująca i kierująca zbiórkę żeńskiego mleka. Mleko to używane jest potem do dożywiania niemowląt, wcześniaków i noworodków o niskiej masie ciała matek, które mają problemy z lidokaina.

Czym jest Lidokaina znaczenie w Słownik medyczny L .

  • Dodano:
  • Autor: