SKUTKI MAKROBIOTYKA PRZYCZYNY.
Definicja Makrobiotyka co oznacza. Czym jest leczenie dietą, oparta na wschodnioazjatyckiej teorii.

Czy przydatne?

Definicja Makrobiotyka

Definicja z ang. Macrobiotic, z niem. Makrobiotik.

Co to jest Makrobiotyka: Makrobiotyka - to leczenie dietą, oparta na wschodnioazjatyckiej teorii, iż zdrowie zależne jest od zachowanie równowagi pomiędzy przeciwnymi siłami a więc jang i jin.
Właściwie dobrana dieta pomaga w leczeniu zaburzeń pokarmowych i zwalcza stres.
Makrobiotyka zakłada, iż 50-60% kalorii powinno pochodzić z produktów zbożowych, 25-30% z warzyw, 10-15% z nasion roślin strączkowych i wodorostów, 5-10% z ryb, skorupiaków, owoców sezonowych i orzechów, 5% z zup zawierających jarzyna i ziarna zbóż. Tak sformułowana dieta charakteryzuje się równowagą jang i jin.
Fundamentem każdej diety jest brązowy ryż i ziołowa herbata. Należy zrezygnować z nabiału, mrożonek i konserw.
Nie wolno korzystać naczyń z miedzi i aluminium, gdyż śladowe ilości tych metali przenikają do pokarmu, najlepiej korzystać naczyń i sztućców ze stali nierdzewnej, szkła, gliny, powlekanych emalią, drewnianych, bambusowych.

Taką terapię leczenia stosują terapeuci stosujący leczenie alternatywne
Powody Markery:
Skutki Markery - to określone substancje, charakterystyczne dla nie wszystkich postaci nowotworów. Użytkowane są w celu stwierdzenia albo wykluczenia dolegliwości makrobiotyka.
Powody Mioglobina:
Skutki Mioglobina - bierze udział w magazynowaniu tlenu, w trakcie ostrego zawału serca wzrasta po 2-4 h. Wartości poprawne: < 70 mikrogram/mililitry makrobiotyka.
Powody Martwica (Nekroza):
Skutki to obumarcie tkanek, narządów spowodowanych niedokrwieniem, niedotleniem, zakażeniem albo poparzeniem części ciała albo organów. W następstwie mechanicznego albo chemicznego uszkodzenia komórki makrobiotyka.
Powody Medytacja:
Skutki kontrola nad umysłem w celu osiągnięcia stanu odprężenia, wyciszenia, stosuje się ją także w leczeniu napięć emocjonalnych, bólu fizycznego, do walki z bezsennością. Pomaga także w leczeniu astmy makrobiotyka.

Czym jest Makrobiotyka znaczenie w Słownik medyczny M .

  • Dodano:
  • Autor: