SKUTKI MAKROBIOTYKA PRZYCZYNY.
Definicja Makrobiotyka co oznacza. Czym jest leczenie dietą, oparta na wschodnioazjatyckiej teorii.

Czy przydatne?

Definicja Makrobiotyka

Definicja z ang. Macrobiotic, z niem. Makrobiotik.

Co to jest Makrobiotyka: Makrobiotyka - to leczenie dietą, oparta na wschodnioazjatyckiej teorii, iż zdrowie zależne jest od zachowanie równowagi pomiędzy przeciwnymi siłami a więc jang i jin.
Właściwie dobrana dieta pomaga w leczeniu zaburzeń pokarmowych i zwalcza stres.
Makrobiotyka zakłada, iż 50-60% kalorii powinno pochodzić z produktów zbożowych, 25-30% z warzyw, 10-15% z nasion roślin strączkowych i wodorostów, 5-10% z ryb, skorupiaków, owoców sezonowych i orzechów, 5% z zup zawierających jarzyna i ziarna zbóż. Tak sformułowana dieta charakteryzuje się równowagą jang i jin.
Fundamentem każdej diety jest brązowy ryż i ziołowa herbata. Należy zrezygnować z nabiału, mrożonek i konserw.
Nie wolno korzystać naczyń z miedzi i aluminium, gdyż śladowe ilości tych metali przenikają do pokarmu, najlepiej korzystać naczyń i sztućców ze stali nierdzewnej, szkła, gliny, powlekanych emalią, drewnianych, bambusowych.

Taką terapię leczenia stosują terapeuci stosujący leczenie alternatywne
Powody Metionina:
Skutki aminokwasem z gatunku egzogennych - a więc niezbędnym, który musisz dostać z produktami spożywczymi pochodzenia zwierzęcego takimi jak mięso, jajka, mleko i ryby. Aminokwas ten jako jeden z niewielu makrobiotyka.
Powody Masochizm:
Skutki Masochizm - to upodobanie seksualne uzależnione od doznawania sobie bólu, upokorzeń, podporządkowania graniczącego z niewolnictwem. Osoba taka odczuwa podniecenie, gdy odczuwa ból, gdy jest poniżana makrobiotyka.
Powody Melatonina:
Skutki jednym z hormonów wydzielania wewnętrznego, powstaje w szyszynce (w mózgu). Jej kluczowe zadanie sprowadza się do regulowania cyklu snu i czuwania dlatego nazywana jest wewnętrznym zegarem organizmu makrobiotyka.
Powody Marskość:
Skutki postępujące włóknienie miąższu wątroby, powodujące niszczenie narządu. Dolegliwość ta bazuje na zastępowaniu komórek włóknami tkanki łącznej, które prowadzą do upośledzenia funkcji metabolicznych makrobiotyka.

Czym jest Makrobiotyka znaczenie w Słownik medyczny M .

  • Dodano:
  • Autor: