SKUTKI NADCZYNNOŚC TARCZYCY PRZYCZYNY.
Definicja Tarczycy Nadczynnośc co oznacza. Czym jest tarczycy, hipertyreoza - to zespół objawów.

Czy przydatne?

Definicja Tarczycy Nadczynnośc

Definicja z ang. Hyperthyroidism, z niem. Hyperthyreose.

Co to jest Nadczynnośc tarczycy: Nadczynność tarczycy, hipertyreoza - to zespół objawów wywołany nadmierną produkcją hormonów tarczycy. Typy nadczynności tarczycy:
- dolegliwość Gravesa Basedowa - nasilenie czynności hormonalnej gruczołu tarczowego jest warunkowane między innymi wytwarzaniem przeciwciał pobudzających ten gruczoł do powiększenia czynności hormonotwórczej,
- wole guzkowe toksyczne - powstają w rezultacie guzka albo guzków stworzonych w miąższu tarczycy, guzki są praktycznie zawsze delikatne, jednak w rezultacie długotrwałego przebiegu mogą ulec złośliwej przemianie.
Nadczynność tarczycy charakteryzuje się:
- przerostem gruczołu, któremu towarzyszy: wytrzesz oczu i przyśpieszenie czynności serca.
- chudnięcie,
- drżenie rąk,
- wzmożona pobudliwość nerwowa,
- nadmierna ruchliwość,
- powiększona potliwość,
- skłonność do biegunek,
- uczucie wzmożonego kołatania serca,
- bezsenność,
- zaburzenia miesiączkowania
Powody Nikiel:
Skutki końca znana jest jego funkcja w organizmie, możliwe, iż uczestniczy w produkcji nie wszystkich enzymów, hormonów i błon komórkowych. Zbyt spore ilości wywołują nowotwory, dolegliwości serca, skóry nadczynnośc tarczycy.
Powody Niedojrzałość Szkolna:
Skutki Niedojrzałość szkolna - to nieosiągnięcie poprzez dziecko odpowiedniego rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i społecznego by mogło rozpocząć naukę w szkole nadczynnośc tarczycy.
Powody Nikotynizm:
Skutki uzależnienie od nikotyny.to jest uzależnienie psychiczne - co znaczy iż zerwanie z nałogiem nie daje jakichkolwiek przykrych objawów fizycznych - co ma miejsce na przykład przy odstawieniu narkotyków nadczynnośc tarczycy.
Powody Niedomykalność Szpary Powiek:
Skutki szpary powiek jest efektem niedowładu albo porażenia mięśni twarzy. Niemożna jej ignorować gdyż może doprowadzić do nadmiernego wysuszenia gałki ocznej, uszkodzenia spojówki i rogówki. Przy leczeniu nadczynnośc tarczycy.

Czym jest Nadczynnośc tarczycy znaczenie w Słownik medyczny N .

  • Dodano:
  • Autor: