SKUTKI NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY PRZYCZYNY.
Definicja Tarczycy Niedoczynność co oznacza. Czym jest tarczycy - dolegliwość ta powstaje w.

Czy przydatne?

Definicja Tarczycy Niedoczynność

Definicja z ang. Hypothyroidism, z niem. Hypothyreose.

Co to jest Niedoczynność tarczycy: Niedoczynność tarczycy - dolegliwość ta powstaje w rezultacie niedoboru hormonu tarczycy, skutkuje spowolnienie mechanizmów metabolicznych. Odznacza się dwie postacie niedoczynności tarczycy:
- obrzęk śluzowaty - występuję u dorosłych, charakteryzuje się spowolnieniem i obniżeniem czynności organizmu wskutek obniżenia przemiany materii, chory przybiera na wadze, jest osłabiony, twarz staje się obrzęknięta, maskowata, skóra jest blada, sucha, powieki obrzęknięte, temp, ciała obniża się, włosy są łamliwe i wypadają,
- matołectwo, a więc kretynizm - występuje u dzieci, rozwija się, gdy niedoczynność wystąpi w życiu płodowym albo we inicjalnym dzieciństwie. Charakteryzuje się: zahamowaniem rozwoju fizycznego, psychicznego i płciowego, zaburzeniami przemiany materii, karłowatym wzrostem, apatią, ogólnym osłabieniem, szybkim meczeniem się, skłonnością do tycia,brakiem apetytu
Powody Nekrofilia:
Skutki Nekrofilia - to seksualne zainteresowanie zwłokami ludzkimi, czasami wystarczające są zachowania przypominające zgon na przykład spanie, występuje rzadko niedoczynność tarczycy.
Powody Noradrenalina:
Skutki jest hormon wydzielany w części rdzeniowej nadnerczy zwykle wspólnie z adrenaliną w trakcie sytuacji stresujących. Wyrzut noradrenaliny do krwi sprawia, iż błyskawicznie dociera do mózgu co skutkuje niedoczynność tarczycy.
Powody Niedowidzenie Oka:
Skutki nieleczonego zeza. Oko zezujące zostaje wyłączone z funkcji widzenia obuocznego i praktycznie niemożliwe jest jego wyleczenie. Odbywa się tak gdyż oko odchyla się od prawidłowego położenia i obraz niedoczynność tarczycy.
Powody Nagła Głuchota:
Skutki iż osoba zdrowa nagle i bez rządnej powody traci słuch na jedno albo oboje uszu. Takiej nagłej straty nic nie wyjaśnia - ani nadmierny hałas, ani leki, ani urazy, dolegliwości. Występuje wiec bez niedoczynność tarczycy.

Czym jest Niedoczynność tarczycy znaczenie w Słownik medyczny N .

  • Dodano:
  • Autor: