SKUTKI NIEPŁODNOŚĆ PRZYCZYNY.
Definicja Niepłodność co oznacza. Czym jest niepłodności: a) ze strony mężczyzny : - niezdolność do.

Czy przydatne?

Definicja Niepłodność

Definicja z ang. Sterility, z niem. Sterilität.

Co to jest Niepłodność: Kluczowe powody niepłodności:
a) ze strony mężczyzny :
- niezdolność do wytworzenia zdrowych, zdolnych do zapłodnienia plemników
- niezdolność do przetransportowania odpowiedniej ilości plemników do narządów rodnych kobiety
b) ze strony kobiety:
- niezdolność do wytworzenia dojrzałych komórek jajowych
- niezdolność do przeniesienia komórki jajowej do dróg płciowych dostępnych dla plemników
c) wspólna:
- niezdolność połączenia się plemnika z jajem
Ww. powody uniemożliwiają zapłodnienie.
Nawet jeśli dojdzie do zapłodnienia nadal może występować niepłodność w tym wypadku mówimy o:
- niemożliwości zagnieżdżenia się zapłodnionego jaja
- niemożliwości rozwoju zapłodnionego jaja
- niemożliwości do urodzenia żywego dziecka
Do przyczyn niepłodności należy zaliczyć również (a może w pierwszej kolejności) impulsy psychiczne takie jak stres wywołany chociażby niepowodzeniami w doczekaniu się dziecka ( jest on pogłębiany poprzez "życzliwą" rodzinę do znudzenia dopytującą się: dlaczego nadal nie macie dziecka).
Niepłodności sprzyja oczywiście nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, zażywanie narkotyków (w tym palenia marihuany).
Istotne jest by pary mające problemy z doczekaniem się upragnionego potomstwa nie leczyły się na swoją rękę ale poddały się pod opiekę ekspertów. Pary o dobrym stanie zdrowia, często współżyjące, nieunikające ciąży powinny się skonsultować z lekarzem po roku nieefektywnego współżycia seksualnego.
Trzeba pamiętać iż 80% przypadków niepłodności ma przyczynę wspólną, 13% leży po stronie kobiet a 7% po stronie mężczyzn. Dlatego istotne jest aby partnerzy poddawali się badaniom i leczeniu oboje wg zaleceń lekarza - panująca tendencja aby o niepłodność oskarżać kobietę nie przynosi dobrego rezultatu.
Rekomendowane jest aby na początku badaniu poddał się mężczyzna gdyż, badania te składają się z wywiadu i kilku specjalistycznych testów - w razie kobiet badania są droższe, żmudne, bardziej skomplikowane i regularnie bolące i trwają znacząco dłużej.
Istotne jest by partnerzy zdawali sobie sprawę iż osoba płodna może tę umiejętność utracić (na przykład to iż mężczyzna posiada dziecko z poprzedniego małżeństwa nie znaczy iż nadal jest płodny!). Wszelakie poronienia czy niepomyślne zakończenia ciąży również przesądzają o konieczności poddania się mężczyzny badaniom - przecież płód rozwija się z komórki jajowej i plemnika i to są przedmioty tak samo istotne
Powody Naturopatia:
Skutki odmiennie naturopatią albo domowym leczeniem. Bazuje na praktykowaniu leczenia naturalnymi środkami: zioła, środki homeopatyczne, leczenie dietą, akupunkturą, hydroterapią, fizykoterapią, masażami niepłodność.
Powody Nikotynizm:
Skutki uzależnienie od nikotyny.to jest uzależnienie psychiczne - co znaczy iż zerwanie z nałogiem nie daje jakichkolwiek przykrych objawów fizycznych - co ma miejsce na przykład przy odstawieniu narkotyków niepłodność.
Powody Nekrofagia:
Skutki Nekrofagia - to zjadanie ciał osobników tego samego albo innego gatunku niepłodność.
Powody Neuroprzekaźnik:
Skutki jest związek chemiczny, którego cząsteczki przenoszą sygnały między komórkami nerwowymi. Najpowszechniejszymi neuroprzekaźnikami są glutaminian, acetylocholina, noradrenalina, dopamina, serotonina i niepłodność.

Czym jest Niepłodność znaczenie w Słownik medyczny N .

  • Dodano:
  • Autor: