SKUTKI PNEUMOCYTY PRZYCZYNY.
Definicja Pneumocyty co oznacza. Czym jest komórki nabłonka oddechowego znajdujące się w.

Czy przydatne?

Definicja Pneumocyty

Definicja z ang. Pneumocytes, z niem. Pneumozyten.

Co to jest Pneumocyty: Pneumocyty to komórki nabłonka oddechowego znajdujące się w pęcherzykach płucnych. Wyróżniamy trzy typy pneumocytów:
- pneumocyty typu I - to są komórki płaskie poprzez które następuje przenikanie gazów między krwią a światłem pęcherzyków płucnych
- pneumocyty typu II - odgrywają funkcje wydzielnicze, zawierają ciałka blaszkowate wydzielające składniki sufraktantu, który minimalizuje napięcie powierzchniowe i nie pozwala pęcherzykom płucnym skleić się w trakcie głębokiego oddychania.
- pneumocyty typu III - komórki o zakończeniach nerwowych zawierające pęcherzyki wydzielnicze
Powody Polipowatość Rodzinna:
Skutki Polipowatość rodzinna - ma podłoże genetyczne, prowadzi do raka jelita grubego. Bazuje na tworzeniu się w jelicie grubym polipów pneumocyty.
Powody Pandemia:
Skutki epidemia obejmująca spory region, występuję na różnych kontynentach w tym samym czasie. Pierwsza epidemia była w 1580r. kiedy to pośrodku kilku miesięcy spustoszyła Europę, Azję i Afrykę. W roku pneumocyty.
Powody Poród Przedwczesny:
Skutki to moment od końca 24 tygodnia do końca 37 tygodnia ciąży. W tym czasie płód nabiera już optymalnej umiejętności do życia poza macicą. O przedwczesnym porodzie mogą świadczyć regularne skurcze pneumocyty.
Powody Poronienie Zupełne:
Skutki Poronienie zupełne - zarodek obumarł i wszystkie tkanki płodu zostały wydalone z macicy, w takiej sytuacji nie jest niezbędne łyżeczkowanie pneumocyty.

Czym jest Pneumocyty znaczenie w Słownik medyczny P .

  • Dodano:
  • Autor: