SKUTKI PODWZGÓRZE PRZYCZYNY.
Definicja Podwzgórze co oznacza. Czym jest mózgowia zaliczana do międzymózgowia, nadzoruje reakcje.

Czy przydatne?

Definicja Podwzgórze

Definicja z ang. Hypothalamus, z niem. der Hypothalamus.

Co to jest Podwzgórze: Podwzgórze to część mózgowia zaliczana do międzymózgowia, nadzoruje reakcje bezwiedne organizmu. Podwzgórze stanowi ok. 1/300 masy mózgu i waży 4,5 grama. Podwzgórze znajduje się między kresomózgowiem a brzuszną częścią śródmózgowia, jest połączone z przysadką - narządem wydzielającym różne hormony do krwi.
Podwzgórze kieruje takimi czynnościami układu nerwowego jak gospodarka wodna organizmu, klasyfikacja ilości wody i odczuwania pragnienia, termoregulacja, uczucie głodu, sytości, przemiana tłuszczów, węglowodanów, odpowiada również za sen, czuwanie i czynności seksualne. Jest także odpowiedzialne za cykl układu rozrodczego, popęd seksualny i reakcje emocjonalne. Podwzgórze spełnia zupełnie inną funkcję u kobiet i mężczyzn, zapewnia stały poziom hormonów u mężczyzn a u kobiet wysoki poziom hormonu skutkuje dalsze jego wydzielanie.
Podwzgórze jest ośrodkiem przyjemności
Powody Poronienie Zagrażające:
Skutki Poronienie zagrażające - to przypadek, gdy może dojść do poronienia, objawia się krwawieniem w okresie ciąży w 20-24 tygodniach ciąży podwzgórze.
Powody Poronienie Septyczne:
Skutki Poronienie septyczne - to poronienie powiązane z zakażeniem ogólnym i macicy podwzgórze.
Powody Polipowatość Rodzinna:
Skutki Polipowatość rodzinna - ma podłoże genetyczne, prowadzi do raka jelita grubego. Bazuje na tworzeniu się w jelicie grubym polipów podwzgórze.
Powody Płyny Ustrojowe:
Skutki mieszanki wodne występujące w i poza komórkami organizmu. Zalicza się do nich krew, ślinę, chłonkę, płyn mózgowo - rdzeniowy, soki trawienne. Ich objętość stanowi nawet 80% ogólnej masy ciała podwzgórze.

Czym jest Podwzgórze znaczenie w Słownik medyczny P .

  • Dodano:
  • Autor: