SKUTKI POŁÓG PRZYCZYNY.
Definicja Połóg co oznacza. Czym jest ok. 6 tygodni kiedy to kobieta po urodzeniu dziecka.

Czy przydatne?

Definicja Połóg

Definicja z ang. Confinement, z niem. Haft.

Co to jest Połóg: Połóg - to moment ok. 6 tygodni kiedy to kobieta po urodzeniu dziecka regeneruje się. Po tym czasie organizm powinien powrócić do stanu sprzed ciąży. Czasami mechanizm ten trwa znacząco dłużej nawet do pół roku. Miesiączka powinna wystąpić 6-8 tygodni po porodzie jeżeli matka nie karmi, w razie karmienia piersią moment ten może znacząco się przesunąć.
Charakterystyczne mechanizmy połogu:
1) Zwijanie się macicy,
2) Gojenie się ran,
3) Wydzielanie pokarmu,
4) Ponowna, poprawna robota jajników
Powody Próba Dobutaminowa:
Skutki badanie bazuje na obserwowaniu pracy serca, realizowane jest dzięki echokardiogramu. W trakcie badania wstrzykuje się Dobutaminę, która przyśpiesza pracę serca. Próba ta ma na celu stwierdzenie czy połóg.
Powody Plazmidy:
Skutki Plazmidy to dwuniciowe cząsteczki DNA (plazmidy są znane również jako episom - pozachromosomowy obiekt genetyczny) o kolistym kształcie. Nazwę plazmidy wprowadził w roku 1952 Joshua Lederberg połóg.
Powody Poronienie Zatrzymane:
Skutki Poronienie zatrzymane (nietrafione) - to obumarcie zarodka w inicjalnym stadium ciąży, zarodek nie zostaje wydalony z macicy połóg.
Powody Podwzgórze:
Skutki mózgowia zaliczana do międzymózgowia, nadzoruje reakcje bezwiedne organizmu. Podwzgórze stanowi ok. 1/300 masy mózgu i waży 4,5 grama. Podwzgórze znajduje się między kresomózgowiem a brzuszną połóg.

Czym jest Połóg znaczenie w Słownik medyczny P .

  • Dodano:
  • Autor: