SKUTKI PORAŻENIE PRĄDEM PRZYCZYNY.
Definicja Prądem Porażenie co oznacza. Czym jest elektrycznym możemy ulec w konsekwencji własnej.

Czy przydatne?

Definicja Prądem Porażenie

Definicja z ang. Electric shock, z niem. electrocution.

Co to jest Porażenie prądem: Porażeniu prądem elektrycznym możemy ulec w konsekwencji własnej nieostrożności albo wadliwego urządzenia.
Szkody jakie wywoła porażenie zależą od napięcia i czasu w jakim działa on na nasze ciało i od tego czy na przykład ono jest wilgotne czy suche.
Prąd może porazić, poparzyć, może również zabić a nawet spalić na węgiel.
W razie porażenia zaburzeniu ulegają fundamentalne czynności życiowe - krążenie i oddychanie. Ofiara zwykle pada nieprzytomna, mięśnie się kurczą (regularnie w zaciśniętej dłoni trzyma na przykład kabel który był powodem wypadku)
Pomoc porażonemu to w pierwszej kolejności odcięcie go od prądu - trzeba przy tym uważać by samemu nie zostać porażonym(należy wykorzystać gumowe rękawice i kalosze, ew grubą warstwę suchego materiału, można stanąć na desce drewnianej. Poszkodowanego należy złapać jedną ręką (by nie zamknąć obwodu przepływu prądu) za odzianą część ciała.
Po usunięciu chorego z pola zasięgu prądu należy przystąpić do sztucznego oddychania sposobem "usta - usta" i masażu serca. Zabieg ten należy prowadzić do momentu odzyskania poprzez chorego przytomności i oddechu. Należy w dalszym ciągu wezwać karetkę - to jest niezbędne z racji na sposobność wystąpienia powikłań
Powody Próba Dobutaminowa:
Skutki badanie bazuje na obserwowaniu pracy serca, realizowane jest dzięki echokardiogramu. W trakcie badania wstrzykuje się Dobutaminę, która przyśpiesza pracę serca. Próba ta ma na celu stwierdzenie czy porażenie prądem.
Powody Peptydy Natriuretyczne (BNP):
Skutki natriuretyczne (BNP) - to neurohormony, które wspomagają utrzymanie równowagi serca i jego poprawną pracę. W razie przeciążenia albo naciągnięcia serca następuje przyrost peptydów, może to świadczyć porażenie prądem.
Powody Poronienie Niezupełne:
Skutki Poronienie niezupełne - dochodzi do niego w razie, gdy część tkanek płodu uległa poronieniu, a część nadal znajduje się w macicy porażenie prądem.
Powody Przekwitanie:
Skutki mężczyźni wchodzą w moment andropauzy ok. 50 roku życia. Charakterystyczne jest wtedy pojawienie się niedoborów hormonów androgennych: testosteronu, hormonu wzrostu, dehydroepiandrosteronu. Menopauza porażenie prądem.

Czym jest Porażenie prądem znaczenie w Słownik medyczny P .

  • Dodano:
  • Autor: